Zaprosili profesora do Gogolina

Burmistrz Joachim Wojtala, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej uczestniczyli w Opolu w spotkaniu z profesorem Stanisławem Sławomirem Nicieją.  Profesor promował kolejne tomy z cyklu „Kresowa Atlantyda”.

To już VIII i IX tom dokumentujący literackie wyprawy do kresowych miast i miasteczek. Tym razem profesor zaprasza na Wołyń, Pokucie i Podole. Na spotkanie z profesorem S. Nicieją zaprosili prof. Marian Masnyk – rektor Uniwersytetu Opolskiego, Irena Kalita – prezes Opolskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich,  Bogusław Szybkowski – wydawca z Wydawnictwa MS w Opolu oraz  prof. Marian Zębala – dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, inicjator współpracy z środowiskami medycznymi na Ukrainie.

Spotkanie, które odbyło się 20 lutego w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego było okazją do zaproszenia profesora do udziału w jednym z cyklicznych spotkań jakie odbywają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Jest więc nadzieja, że mieszkańcy gminy też będą mieli okazję wysłuchać pasjonujących opowieści o bogatej  kulturze kresowych miejscowości.

Spotkanie_Nicieja.jpeg