Jubileusz Klubu Karate DO – Enso

Mają na swym koncie liczne sukcesy sportowe, a w minionym ćwierćwieczu zdobyli 2 312 medali na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Klub Karate DO – Enso obchodzi jubileusz 25 – lecia działalności. Uroczystość z tej okazji odbyła się w sobotę 18 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

Na zaproszenie Prezesa Klubu Karate DO – Enso Janusza Bajorka oraz Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali w uroczystości udział wzięli obecni i dawni zawodnicy, samorządowcy, darczyńcy oraz osoby, które od wielu lat wspierają sportową działalność Klubu. Na galę przybyły również wielkie osobowości ze świata sztuk walki: Jan Jasiewicz – Manager World Kickboxing Federation Poland, Tadeusz Chodaczek – Prezydent World International Combat Martial Arts Society in Europe, Cezary Podraza – wielokrotny zawodowy Mistrz Świata w Kickboxingu, Lech Gabrysz – członek Ordre des Compagnons de l’Aigle Blanc w La Louviere, Farid Remini – Mistrz Europy, promotor Sztuk Walk w Szwajcarii, a także Sifu Stan Chowaniec – który studiował Kung – Fu w klasztorze Szaolin, a obecnie jest trenerem szkoły w Londynie. Wśród zaproszonych znaleźli się także Wicestarosta Krapkowicki Sabina Gorzkulla, Sekretarz Miasta Krapkowice Harald Brol, Przewodniczący Rady Gminy Walce Józef Nossol, Wiceburmistrz Strzelec Opolskich Maria Feliniak, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie Kinga Kaptur oraz p.o. Dyrektor Zespołu Rekreacyjno – Sportowego w Gogolinie Adam Gacka.

Uroczystość była okazją do wspomnień i miłych rozmów w przyjacielskim gronie. Prezes Janusz Bajorek przedstawił zebranym krótką prezentację dotyczącą historii i najważniejszych osiągnięć Klubu. A tych, w trakcie ostatnich 25 lat, nie brakowało. Zawodnicy Klubu zdobyli łącznie 2312 medali, w tym 789 złotych, 830 srebrnych i 693 brązowe. 258 razy sportowcy otrzymali tytuł Mistrza Polski, zdobyli również 97 medali na Mistrzostwach Europy, 11 medali na Pucharze Świata, a także 13 medali na Mistrzostwach Świata. Głównym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień dla zawodników. Nagrodzono zarówno najlepszych zawodników roku 2016, jak również osoby, które w ostatnich latach uzyskały bardzo dobre wyniki sportowe, promując przy tym działalność Klubu.

W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań i gratulacji, które na ręce prezesa Klubu Janusza Bajorka przekazali zaproszeni goście. W imieniu samorządu Gminy Gogolin wyrazy uznania za wieloletnią działalność Klubu, a także upowszechnianie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży złożyli Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie Kinga Kaptur. Nie obyło się również bez podziękowań prezesa Janusza Bajorka, które skierował do wszystkich darczyńców i osób wspierających działalność Klubu Karate DO- Enso.  Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala otrzymał z tej okazji pamiątkowy medal. Na ręce burmistrza przekazano również „Honorowy Medal Zasług” oraz dyplom uznania trud włożony w edukację wojskową dzieci, młodzieży oraz w uznaniu zasług w promowaniu wojskowej walki wręcz i samoobrony.

O oprawę artystyczną gali zadbał Leszek Wiklak, który rozbawił publiczność do łez świetnym wykonaniem utworu Franka Kimono „King Bruce Lee Karate Mistrz”. Muzycznym akcentem był również koncert fortepianowy w wykonaniu młodego, utalentowanego muzyka: Marka Kubilasa z Gogolina.