W Gogolinie ruszyła Akademia Młodego Odkrywcy

W piątek 3 lutego 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury ruszyły zajęcia z cyklu „Akademia Młodego Odkrywcy”. Zajęcia skierowane są do najmłodszych konstruktorów, w wieku 8-12 lat.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się już w listopadzie i grudniu 2016 roku, a tematem zainteresowało się szerokie grono rodziców, także spoza Gminy Gogolin. Dzięki przychylności Rady Miejskiej w Gogolinie, za kwotę 15 000 zł zakupiono komputery do programowania oraz zestaw klocków LEGO WeDo, który pozwala na zbudowanie nieskomplikowanych konstrukcji, których interaktywne elementy (czujniki, silnik) mogą być sterowane przy pomocy komputera. Sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu prostego języka programowania graficznego.

Akademia uczy pracy grupowej. Kursanci podzieleni są na 2 – osobowe zespoły po 10 osób w jednej grupie. Na każdym spotkaniu budowana jest inna konstrukcja, inspirowana otaczającym światem. Podczas zajęć dzieci nie tylko uczą się podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzają swoją wiedzę z zakresu innych dziedzin.

Akademia Młodego Odkrywcy powstała z inicjatywy dr Juliana Kuklewskiego, we współpracy z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą. Nie udałoby się bez ogromnego zaangażowania pasjonatów informatyki i matematyki: Marka Kuklewskiego, Przemysława Piłatowicza, a także informatyka Urzędu Miejskiego w Gogolinie Adriana Lipki oraz pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie Mateusza Jastrzębskiego.