Gala samorządowa 2017

14 stycznia w Restauracji „Linder” w Malni odbyła się już po raz szósty, organizowana przez Urząd Miejski w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Samorządowa Gala Karnawałowa.

Ponad 100 par bawiło się do białego rana, przy największych polskich i światowych przebojach, w wykonaniu Ingi Papkali oraz Zespołu Twist – Team. Gwiazdą wieczoru był wirtuoz skrzypiec – Tomasz Dolski, który zagrał zarówno muzykę klasyczną, jak również nowoczesne aranżacje i autorskie utwory. Młody muzyk zachwycił publiczność brawurowym wykonaniem „Smooth criminal” Michaela Jacksona, czy utworem przewodnim z filmu „Piraci z Karaibów”.

Tradycyjnie, w trakcie Gali przeprowadzona została zbiórka środków z przeznaczeniem na osoby niepełnosprawne – podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”. Dzięki hojności uczestników imprezy, udało się zebrać 5 345 zł. Ponadto, wśród wszystkich uczestników gali rozlosowano 6 nagród, w postaci voucherów ufundowanych przez samorządy miast i gmin partnerskich – Gniewina, Łodygowic, Zwierzyńca, czeskiego Jabłonkowa oraz słowackiego Kysuckiego Nowego Miasta. Szczęśliwcy, którzy wylosowali vouchery, będą mogli poznać, w trakcie weekendowych pobytów, najciekawsze zakątki i okolice tych samorządowych partnerów Gogolina. W podziękowaniu za zasponsorowanie tak wartościowych i atrakcyjnych nagród, włodarzom miast i gmin partnerskich, obecnym na Gali, wręczono symboliczne serca z piernika.

Uroczyste spotkanie stało się również okazją do przekazanie noworocznych życzeń i podziękowań. Gości przywitał Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok, który podziękował za współpracę w minionym 2016 roku. Głos zabrał również Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który w sposób szczególny podziękował sponsorom Gali, którą w tym roku finansowo wsparli: Eko – Probud Bartosz Szczepanek, B+K w Walcach, Gniotpol Trailers z Malni, Instalatorstwo Elektryczne Jarosław Sojka, Bank Spółdzielczy w Krapkowicach, OK Polska Przedsiębiorstwo Budowlane w Gogolinie.