Jubileuszowa Scena Młodych

Znakomity skrzypek Tomasz Dolski powtórnie wystąpił w Gogolinie. Koncert odbył się 13 stycznia w Gminnym Centrum Kultury. Artysta zagrał „Symfonię na skrzypce i DJ-a”.

Był to niezwykle energetyczny koncert, ostro zabrzmiały skrzypce i dźwięki syntezatorów. Tomasz Dolski z didżejem Alexandrem de Royem przedstawili dzieła wielkich mistrzów w zaskakującej - nowoczesnej interpretacji. W programie pojawiły się fragmenty „Jeziora Łabędziego”, utwory Vivaldiego,  Mozarta, Verdiego,  Griega i Michaela Jacksona. Artysta zagrał również własną kompozycję „Tangle” z najnowszej płyty. Tomasz Dolski okazał się również świetnym narratorem, który umiejętnie „prowadził” słuchaczy przez muzyczne epoki. Koncert zainaugurował cykl gminnych przedsięwzięć artystycznych pn. „Jubileuszowa Scena Młodych”. Podziękował również za zaproszenie burmistrzowi Joachimowi Wojtali i władzom samorządowym gminy oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury – Iwonie Cimek.

Warto dodać, że Tomasz Dolski jest zdobywcą trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Dzięki temu zwycięstwu jego kariera nabrała ogromnej dynamiki i został dostrzeżony na forum ogólnopolskim. Otrzymał Kryształowy Kamerton – nagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, a w minionym roku,  podczas Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016, został wyróżniony prestiżową nagrodę dla twórców młodego pokolenia.