Z koncertem na Słowacji

Na zaproszenie Primatora Jana Hartela w Kysuckem Novem  Meście na Słowacji przebywała delegacja z gminy Gogolin.  Okazją był jubileusz Zespołu Folklorystycznego „Jedl’ovina”.

Delegacja uczestniczyła w uroczystej gali podczas, której prezentowano pięćdziesięciopięcioletni dorobek tego znakomitego zespołu. Zaproszeni gości mieli okazję podziwiać imponujące umiejętności wokalne i taneczne członków zespołu. Podczas gali dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Bury przekazała okolicznościowe tableau z gratulacjami i życzeniami Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali. Do życzeń dołączył się zespół „Szwarne Dziołchy” z wiązanką śląskich piosenek ludowych oraz bochnami domowego chleba jako symbolu przyjaźni i sympatii.

Szwarne_Słowacja.jpeg

„Występ zespołu „Jedl’ovina” zrobił na nas ogromne wrażenie, to były trzy godziny niezapomnianych wrażeń i imponujące widowisko” mówi Waltrauda Wicher – członkini i opiekunka zespołu „Szwarne Dziołchy”. „Bardzo się cieszymy, że ponownie się spotkaliśmy” – dodaje. We wrześni ub. roku zespoły spotkały się w Kysuckem Novem Meście na imprezie integracyjnej dla mieszkańców; zespół „Jedl’ovina” uczestniczył również w obchodach Dni Gogolina i XVII Opolskim Święcie Pieśni Ludowej.

Wyjazd zespołu „Szwarne Dziołchy” był możliwy dzięki życzliwości i wsparciu Zarządu Górażdże Cement SA.