Kolędowanie z Golec uOrkiestrą

6 stycznia w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbył się koncert pn. „Wspólne Kolędowanie dla Ciebie Panie”. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie. Gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra.

Koncert otworzył uroczyście Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który powitał mieszkańców Gminy Gogolin i złożył wszystkim noworoczne życzenia. W świąteczny nastrój gogolińską publiczność wprowadziła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która pod batutą Rafała Jilga, wykonała takie przeboje, jak: „Feliz navidad”, „White Christmas” czy „Z kopyta kulig rwie”. Następnie przedstawienie pn. „Pokłon Trzech Króli” zaprezentowały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie. Jak zwykle, przedszkolaki reprezentowały wysoki poziom gry aktorskiej i zachwycały pięknymi strojami oraz charakteryzacjami.

Gwiazdą wieczoru byli znani i lubiani bracia Paweł i Łukasz Golcowie z zespołem. Nawiązując do góralskich zwyczajów, artyści złożyli mieszkańcom Gminy Gogolin noworoczne życzenia i posypali publiczność owsem na szczęście i życie w dostatku. Grupa wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a także kilkanaście autorskich utworów w etnicznych i góralskich aranżacjach. Nie zabrakło również dźwięków ligawki, która dodała występowi uroczystego tonu. W niemal trzygodzinnym koncercie swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi podopieczni Fundacji Braci Golec, którzy przy dźwiękach skrzypiec i akordeonu wykonali m.in. utwór „Narodził się Bóg Dziecina”. Koncert prowadził Donat Przybylski.

Na koniec spotkania, jubileuszowe życzenia dla mieszkańców Miasta i Gminy Gogolin złożył arcybiskup Alfons Nossol. W swym przemówieniu arcybiskup nawiązał do obchodzonej w tym roku 50. rocznicy nadania praw miejskich Gogolinowi. Zauważył liczne pozytywne zmiany, które dokonały się na przełomie półwiecza. Podziękował również zespołowi i wszystkim młodym artystom za stworzenie wyjątkowego, kolędowego klimatu.

Dziękujemy bardzo księdzu arcybiskupowi za udział w koncercie, za życzliwe słowo i noworoczne przesłanie. Dziękujemy także dyrygentowi oraz członkom Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina, a także dyrektorowi i opiekunom dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie za przygotowanie wyjątkowej oprawy i przepięknych strojów najmłodszych artystów. Specjalne podziękowania kierujemy do dyrektora i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, kierownictwa i pracowników Komunalnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Gogolin Sp. z o.o., a także pracowników Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie.