W Gogolinie powitano nowy rok

Mieszkańcy Gminy Gogolin powitali Nowy Rok 2017. W ostatni wieczór starego roku, w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się Gala Sylwestrowa 2016. O północy mieszkańcy zebrali się na Placu Benedyktyńskim, by złożyć sobie noworoczne życzenia.

Tuż przed północą, mieszkańców i gości powitał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który skierował słowa wdzięczności i uznania w stronę wszystkich osób, którzy zapisali się na kartach historii minionego pięćdziesięciolecia; pokłonił się również tym, którzy budują teraźniejszość. Podsumował także miniony rok, który był dobry dla wspólnoty samorządu Gminy Gogolin. Rok 2017 jest rokiem wyjątkowym, bo jubileuszowym. Gogolin obchodzi bowiem 50. rocznicę nadania praw miejskich oraz odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika. Z tej okazji burmistrz Joachim Wojtala złożył wszystkim najserdeczniejsze  życzenia pomyślności; zaprosił również do wspólnego świętowania i zawiązywania nowych przyjaźni. – Niech rok 2017 będzie rokiem, który nas łączy – mówił burmistrz, życząc mieszkańcom i gościom „Do siego roku!”. W trakcie sylwestrowego koncertu w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, wystąpiła Orkiestra Symfoniczna z Łodzi pod dyrekcją Marcina Wernera, wraz z sopranistką Wiktorią Zawistowską. Gościem specjalnym wieczoru był Conrado Yanez – zwycięzca X edycji telewizyjnego show „Must Be The Music”. Ponadto wieczór uświetniły pokazy rewii tanecznej.

Tuż przed północą mieszkańcy Gogolina spotkali się na Placu Benedyktyńskim, by w rytmach największych hitów muzyki rozrywkowej, wspólnie powitać Nowy Rok i podziwiać pokaz sztucznych ogni. Zebranym życzenia noworoczne złożyli: Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Długosz, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Gogolinie Gizela Sapok. Nad całością czuwała prowadząca to nocne spotkanie pani Marta Wiora.