Kiermasz z wizytą Mikołaja

Występy mikołajkowe dzieci i młodzieży, spotkanie ze Świętym Mikołajem, a także okazja do zakupu bożonarodzeniowych ozdób oraz przysmaków –  te oraz wiele innych atrakcji towarzyszyło dorocznemu Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu z Mikołajem, który odbył się w miniony weekend (10-11 grudnia) w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

W świąteczny nastrój w sobotnie popołudnie mieszkańców Gminy Gogolin wprawiła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która jak zwykle brawurowo wykonała najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki. W międzyczasie, dzieci oczekujące na przybycie Świętego Mikołaja mogły spróbować swoich sił w tworzeniu świątecznych kartek oraz ozdabianiu gipsowych ozdób na choinkę. Każdy mógł  także udekorować bożonarodzeniowe pierniczki, a następnie zabrać je do domu lub zjeść. Nutka Cafe, dzięki świątecznym dekoracjom i muzyce w  wykonaniu „Wędrującej kapeli”, na dwa dni zamieniła w prawdziwą Pracownię Świętego Mikołaja. Głównym punktem sobotniego kiermaszu było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wcześniej jednak na najmłodszych czekała niespodzianka: gry i zabawy z nagrodami z elfami oraz reniferem.

W niedzielę, na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież – uczniowie gogolińskich przedszkoli i szkół oraz zespołów i grup działających przy GOK’u.  Były kolędy i pastorałki, świąteczne melodie, występy wokalne oraz instrumentalne, pokazy taneczne, a także krótkie inscenizacje. Tradycyjnie, na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, mieszkańcy mogli zakupić świąteczne ozdoby, bożonarodzeniowe potrawy, a także prezenty dla bliskich. Muzyczne przeboje dla odwiedzających stoiska serwował Leszek Wiklak. Niedzielny program poprowadziła Dominka Bassek. Organizatorem kiermaszu był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie.