Będzie nowy zakład produkcyjny w Gogolinie

Budowę nowego zakładu produkcyjnego na obszarze przylegającym do terenu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gogolinie realizować będzie krapkowicka firma Niemeyer-Polserw Sp. z o.o., która w tym tygodniu zakupiła właśnie w Gogolinie atrakcyjną działkę inwestycyjną.

W gogolińskim ratuszu z pełnomocnikiem Zarządu, a jednocześnie nowym Dyrektorem zakładu Markiem Krześkiem spotkali się Burmistrz Joachim Wojtala, jego zastępca Krzysztof Długosz oraz odpowiedzialny za pozyskiwanie i obsługę nowych inwestorów Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Arnold Joszko. Zarówno przedstawiciel Inwestora, jak też przedstawiciele samorządu Gogolina nie ukrywali zadowolenia z pozytywnie zakończonych, wielomiesięcznych negocjacji z dotychczasowym właścicielem terenu, jak też z bardzo obiecujących planów inwestycyjnych. Nowy inwestor zakupił w Gogolinie teren o powierzchni ponad 3,5 hektara. W pierwszej fazie inwestycji, jeszcze w 2017 roku powstanie nowa hala produkcyjna, budynek magazynowy oraz budynek biurowy, gdzie firma przeniesie swoją główną siedzibę. Po zakończeniu drugiego, docelowego etapu nowy zakład produkcyjny w Gogolinie ma zajmować ponad 8 000 m2.

Niemeyer-Polserw Sp. z o.o. to znana zwłaszcza w branży automotiv Firma, która prowadzi działalność na polskim rynku od 1995 roku. Jej produkcja rozlokowana jest obecnie w trzech zakładach: głównej siedzibie w Krapkowicach oraz w Opolu. Z oczywistych względów do pracy w nowym zakładzie kierowani będą obecni pracownicy. Właściciel deklaruje jednak systematyczne zwiększanie zatrudnienia, zwłaszcza specjalistów z branży metalowej. Firma posiada bardzo nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy. Specjalizuje się w obróbce elementów metalowych oraz montażu podzespołów stalowych i aluminiowych, głównie na potrzeby firm działających w przemyśle samochodowym. Jej kooperantami są firmy o znanych markach samochodowych na całym świecie.

inwestor.jpeg