Memoriał im. Henryka Wołoszyna w zapasach

19 listopada w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbył się V Memoriał im. Henryka Wołoszyna w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział wzięło 101 zawodniczek i zawodników z 11 klubów.

Zawody otworzyła uroczysta prezentacja drużyn, które przyjechały do Gogolina z województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego, a także z Niemiec i Czech. Zawodników oraz trenerów powitał prezes OZZ Michał Jaworski; głos zabrał również Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który życzył uczestnikom memoriału wspaniałej, sportowej rywalizacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również m.in. Małgorzata Wołoszyn – wdowa po Henryku Wołoszynie, Andrzej Balcerek – członek rady nadzorczej Górażdże Cement SA, Urszula Proszowska – Prezes Fundacji Górażdże „Aktywni w Regionie”, Teodor Pandel – prezes Banku Spółdzielczego w Krapkowicach, a także Krystyna Nowak – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach. Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli: Opolski Związek Zapaśniczy, Fundacja „Aktywni w Regionie”, Urząd Miejski w Gogolinie oraz Zapaśniczy Klub Sportowy Górażdże.

Puchar Burmistrza Gogolina zdobyła drużyna Zapaśniczego Klubu Sportowego „Górażdże”.

 

 

 

V MEMORIAŁ HENRYKA WOŁOSZYNA

W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

KOMUNIKAT KOŃCOWY

 

Organizatorzy

  1. Opolski Związek Zapaśniczy
  2. Fundacja „Aktywni w Regionie”
  3. Urząd Miejski w Gogolinie
  4. Zapaśniczy Klub Sportowy Górażdże

Kluby uczestniczące w zawodach

  1. Luckenwalder Sportclub e.V. Niemcy
  2. Sokol Hradec Kralove Czechy                                          
  3. Zapaśniczy Klub Sportowy „Slavia” Ruda Śląska                            
  4. Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Wiatr Wołów
  5. Fight Club Bytom
  6. Sowa Pieszyce
  7. Junior Dzierżoniów
  8. Rokita Brzeg Dolny
  9. Kudowianka Kudowa
  10. Piast Sieradz                                              
  11. Zapaśniczy Klub Sportowy Górażdże                                                            

Ogółem startowało – 101 zawodników i zawodniczek.

Sędziowie

  1. Lucjan Ziemba - sędzia główny
  2. Ryszard Podraźnik - sędzia
  3. Józef Szabowski - sędzia
  4. Łukasz Wojtanowicz - sędzia
  5. Jerzy Wiśniewski - sędzia
  6. Robert Nowak - sędzia
  7. Marcin Fryziel - sędzia

Klasyfikacja drużynowa

  1. ZKS Górażdże - 51 pkt
  2. Slavia Ruda Śląska - 26 pkt                        
  3. MGLKS Wiatr Wołów - 22 pkt
  4. Luckenwalde - 18 pkt
  5. Piast Sieradz - 15 pkt
  6. Rokita Brzeg Dolny - 12 pkt
  7. Junior Dzierżoniów - 10 pkt
  8. Sowa Pieszyce - 10 pkt
  9. Kudowianka Kudowa - 8 pkt
  10. Sokol Hradec Kralowe - 7 pkt
  11. Fight Club Bytom - 0 pkt

Trzy najlepsze kluby otrzymały puchary i dyplomy, a zdobywcy miejsc IV – VI dyplomy.

Wyniki

Dzieci(Dziewczynki)

34 kg

  1. Izabela Szewczyk            Sowa Pieszyce
  2. Martyna Wadas              Sowa Pieszyce
  3. Julia Szmerdt                 ZKS Górażdże
  4. Alicja Cabanek               ZKS Górażdże

37 kg

  1. Jessica Wróbel                ZKS Górażdże
  2. Oliwia Kaźmierczak          Wiatr Wołów
  3. Milena Guzy          ZKS Górażdże

39 kg

  1. Magdalena Siedy             Wiatr Wołów
  2. Wiktoria Szeliga              Sowa Pieszyce
  3. Wiktoria Zwydak             ZKS Górażdże

55 kg

  1. Karolina Jaworska           ZKS Górażdże
  2. Wanessa Podsiadły        ZKS Górażdże
  3. Patrycja Wieczorek        ZKS Górażdże

Dzieci (Chłopcy)

28 kg

  1. 1.Filip Wasilewski            Junior Dzierżoniów
  2. 2.Norbert Kobylarz           Rokita Brzeg Dolny
  3. 3.Michał Walicki              ZKS Górażdże
  4. 3.Filip Stępień                   Rokita Brzeg Dolny

30 kg

  1. Maurice Passow              Luckenwalde
  2. Jakub Piotrowski             Wiatr Wołów
  3. Dawid Kopeć                  ZKS Górażdże
  4. Wojtech Podany              Sokol Hradec Kralowe

33 kg

  1. Jan Bochenek                 Wiatr Wołów
  2. Franciszek Kosecki          Piast Sieradz
  3. Wiktor Gajda                 ZKS Górażdże
  4. Adrian Orliński                Rokita Brzeg Dolny

35 kg

  1. Jonas Eberwen               Luckenwalde
  2. Nils Voigtmann               Luckjenwalde
  3. Dominik Guzy                 ZKS Górażdże
  4. Maciej Marcinkiewicz        Kudowianka

38 kg

  1. Denis Woitzik                 ZKS Górażdże
  2. Maciej Prządka               Rokita Brzeg Dolny
  3. Szymon Soroka              ZKS Górażdże
  4. Olaf Jarosz                    ZKS Górażdże

43 kg

  1. Grzegorz Mazur              Junior Dzierżoniów            
  2. Nikodem Misiewicz        ZKS Górażdże
  3. Sambor Strzelecki           Junior Dzierżoniów
  4. Tobiasz Michalski             Piast Sieradz                                                         

51 kg

  1. Jacek Gramala               ZKS Górażdże
  2. Filip Jasłowski                 Piast Sieradz
  3. Aleksander Smandzik       ZKS Górażdże

60 kg

  1. Nikodem Ficner              Piast Sieradz
  2. Adam Janoszka              ZKS Górażdże

Młodziczki

34 kg

  1. Nikola Wasilewska           Junior Dzierżoniów
  2. Aleksandra Cieślak          Slavia Ruda Ślaska

40kg

  1. Paula Radajewska           ZKS Górażdże                 

48 kg

  1. Roksana Gwózdek          Slavia Ruda Śląska
  2. Milena Mokry                  Slavia Ruda Śląska

52 kg

  1. Patrycja Cuber               Slavia Ruda Śląska
  2. Wiktoria Piasecka            Slavia Ruda Śląska
  3. Selina Pop                     ZKS Górażdże
  4. Amelia Stocka                ZKS Górażdże

57 kg

  1. Wiktoria Gregorczyk        Slavia Ruda Śląska
  2. Wiktoria Krupa               Slavia Ruda Śląska
  3. Magdalena Stec              Wiatr Wołów
  4. Klaudia Kindrat               Wiatr Wołów
  5. Wiktoria Ptak                 Slavia Ruda Śląska
  6. Jagoda Dziubińska           Slavia Ruda Ślaska
  7. Małgorzata Winiarz          ZKS Górażdże

62 kg

  1. Natalia Zając                  Sowa Pieszyce
  2. Wiktoria Wolak               ZKS Górażdże
  3. Kasandra Dziuba             ZKS Górażdże

67 kg

  • 1.Patrycja Słomska            Slavia Ruda Śląska
  • 2.Aleksandra Kołodziej        ZKS Górażdże
  • 3.Beata Walicka                ZKS Górażdże
  • 3.Alena Rysankowa            Sokol Hradec Kralowe

Młodzicy

35kg

  1. Patryk Cabanek        ZKS Górażdże

42 kg

  1. Matous JankovicSokol Hradec Kralove
  2. Mateusz PtakPiast    Sieradz
  3. Sebastian Beck        Luckenwalde
  4. Jan CiżekSokol        Hradec Kralove
  5. Yanick Muller          Luckenwalde
  6. Paweł Dziasek          Fight Club Bytom     

47 kg

1.Abak Ruzdi                    Kudowianka

2.Yann Dedutschmann        Luckenwalde

3.Sebastian Olszewski        ZKS Górażdże

3.Bartłomiej Stec               Wiatr Wołów

53 kg

1.Aksel Rumenow              Kudowianka

2.Justin Schlosser              Luckenwalde

3.Szymon Wijatyk             Wiatr Wołów

3.Damian Iszczek              Piast Sieradz

5.Marcin Bramborski          ZKS Górażdże

5.Jakub Ostropolski            Wiatr Wołów

59 kg

1.Matusz Kobylarz             Rokita Brzeg Dolny

2.Nils Dieckemann             Luckenwalde

3.Filip Cermanek               Sokol Hradec Kralove

3.Krystian Mytych              Kudowianka

5.Jarocław Nocuń              Fight Club Bytom

5.Stepan Karel                  Sokol Hradec Kralove

66 kg

1.Krzysztof Porada            ZKS Górażdże

2.Bartosz Szumiela            Piast Sieradz

73 kg

1.Tom Bracke                            Luckenwalde

2.Aleksander Wanke          Sokol Hradec Kralove

85 kg

1.Kacper Mazur                 Rokita Brzeg Dolny

2.Mateusz Oberg               Wiatr Wołów

3.Maciej Dobierski             ZKS Górażdże

100 kg

1.Krzysztof Cieślak            Wiatr Wołów

2.Mateusz Witkowski          ZKS Górażdże

Zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Okolicznościowe  puchary otrzymali :

  • Najmłodszy zawodnik Memoriału: Michał Walicki ZKS Górażdże
  • Najlepsza zawodniczka Memoriału: Karolina Jaworska ZKS Górażdże