Mistrzowie Tańca w Gogolinie

Już po raz czwarty, do Gogolina przyjechali najlepsi tancerze z całej Polski, by zawalczyć o puchar Burmistrza Gogolina.  W tym roku miasto Karolinki i Karlika stało się areną znakomitych tanecznych zmagań na trzy dni -  po raz pierwszy zorganizowano bowiem  w Gogolinie również Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach.

W piątek na parkiecie w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina „Maestro 2016”. Wydarzenie rozpoczęło się prezentacją par tanecznych, na czele z Karolinką i Karlikiem, a turniej otworzył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który życzył tancerzom powodzenia. Tego wieczora na parkiecie zaprezentowało się ponad 200 par. Imponujące puchary Burmistrza Gogolina trafiły do tancerzy z Klubu „Kiepura Sosnowiec” – Mikołaja Talika i Weroniki Sergiel.

W sobotę i niedzielę, ponad 200 par wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Dziesięciu Tańcach Towarzyskich. To niesamowite wyróżnienie dla Gogolina, iż tak prestiżowe zawody zawitały właśnie do miasta Karolinki i Karlika. Z okazji jubileuszu 60 – lecia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Burmistrz Gogolina złożył na ręce prezesa Waldemara Ziomka oraz prezesa opolskiego okręgu PTT Mirosławy Kwatek – Hoffmann serdeczne gratulacje oraz życzenia. W trakcie dwóch dni, zawodnicy musieli wykazać się zarówno w tańcach standardowych, jak również w latynoamerykańskich. W wielkim sobotnim finale, parom towarzyszyła muzyka „na żywo” w wykonaniu zespołu muzycznego pod kierownictwem Łukasza Kowalskiego z Kielc, który współpracuje z Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym. Wystąpiła również półfinalistka telewizyjnego show „Mam talent”, Aleksandra Bednarz, która zachwyciła publiczność żywiołowym pokazem pole dance.

Całe mistrzostwa były transmitowane „na żywo”, za pośrednictwem telewizji internetowej Rell.pl. Tancerzy oceniała międzynarodowa komisja sędziowska, w skład której weszli najlepsi tancerze i trenerzy: sędzia główny Paweł De Pourbaix z Warszawy, Alena Vaganova (Rosja), Harald Frahm (Niemcy), Gustaf Lundin (Szwecja), Joanna Ziomek (Poznań), Małgorzata Garlicka – Sudoł (Stalowa Wola), Ryszard Piasta (Opole), Dariusz Dragan (Kraków), Bartłomiej Szarżanowicz (Olsztyn) i Marek Trzeżmalski (Gliwice).

Organizatorem wydarzenia byli: Polskie Towarzystwo Taneczne, Marta i Paweł Szajda – właściciele opolskiej Akademii Tańca „Maestro”, Urząd Miejski w Gogolinie, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie.

 

Wyniki piątkowego IV Otwartego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina „Maestro 2016”

http://baza.taniec.pl/?v=turnieje_pary&w=3537

Wyniki sobotnich Mistrzostw Polski w 10 tańcach w kategorii Dorośli, Młodzież, Dzieci Starsze i Pro-Am:

http://baza.taniec.pl/?v=turnieje_pary&w=3448

Wyniki niedzielnych Mistrzostw Polski w 10 tańcach w kategorii Dorośli, Młodzież, Dzieci Starsze i Pro-Am:

http://baza.taniec.pl/?v=turnieje_pary&w=3448