Spotkania z dietetykiem

W ramach październikowej promocji zdrowia „Lepiej zapobiegać, niż leczyć!”, w gogolińskich placówkach oświatowych odbyły się zajęcia z dietetykiem Agnieszką Wasiak – Szufranowską.

Pogadanka na temat zdrowego żywienia, połączona z warsztatami kulinarnymi odbyły się w Publicznym Przedszkolu nr 1 oraz nr 3 w Gogolinie. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak ważne dla ich zdrowia są warzywa i owoce. Dzieci samodzielnie, z wielkim zapałem przygotowywały też przepyszne potrawy: hummus z dyni, sałatkę jarzynową, sałatkę z kaszy gryczanej z dynią, piękne i kolorowe kanapeczki oraz zdrowe koktajle z warzyw i owoców. Ciekawe zajęcia dotyczące „piramidy zdrowego żywienia” zostały również zrealizowane w I klasie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Gogolinie. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są im potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciekawe ilustracje, prelekcje oraz zabawy dydaktyczne pozwoliły zrozumieć dzieciom sens spożywania zdrowych produktów.

Przeprowadzona akcja miała na celu pokazanie dzieciom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie, równie smacznymi i wartościowymi posiłkami. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja ta będzie sygnałem dla dzieci, rodziców i wychowawców do dalszego wdrażania zasad zdrowego żywienia w codziennym życiu.