Obchody Święta Niepodległości w Gogolinie

W Gogolinie odbyły się czterodniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji samorząd oraz jednostki organizacyjne Gminy Gogolin przygotowały szereg uroczystości oraz imprez towarzyszących.

10 listopada, punktualnie o 12.00 wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ofiar Wojen i Przemocy w Gogolinie złożyli przedstawiciele samorządu Gminy Gogolin, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, reprezentacja Straży Miejskiej oraz Posterunku Policji w Gogolinie i Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krapkowicach, sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", Okręgowego Zarządu Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników w Opolu oraz Zarządu Koła Terenowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gogolinie. Uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości odbyła się w Zespole Szkół w Gogolinie. Program artystyczny obejmował pieśni patriotyczne, a uroczystości przyświecało motto: „Wolność to najjaśniejsza z gwiazd”.

Zwieńczeniem czwartkowych obchodów był wykład Marii Zagwojskiej pt. „Z Polską w sercu – nasz droga do Niepodległości”. Prelegentka sporo uwagi poświęciła m. in. zagadnieniom związanym z budowaniem narodowej wspólnoty języka i kultury, prelekcję uzupełniała także prezentacja zdjęć najsłynniejszych polskich nekropolii. Odwiedzający bibliotekę mogli też oglądać wystawę książek o tematyce niepodległościowej i patriotycznej. W niedzielę, mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządu Gminy Gogolin wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. NSPJ w Gogolinie.

Obchody na sportowo

Tradycyjnie, w dniach 11 – 13 listopada Gogolin stał się areną znakomitych tanecznych zmagań. W piątek o puchar Burmistrza Gogolina walczyli najlepsi tancerze z całej Polski. Imponujący puchar trafił do tancerzy z Klubu „Kiepura Sosnowiec” – Mikołaja Talika i Weroniki Sergiel. W sobotę i niedzielę, na parkiecie w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie  odbyły się Mistrzostwa Polski w Dziesięciu Tańcach Towarzyskich.

11 listopada na terenie byłych kamieniołomów, przy ul. Powstańców w Gogolinie grupa Paintball Team Combat zorganizowała już po raz trzeci ogólnopolski turniej „Mad Max”.