Nagrodzeni w Europejskim Konkursie

Czternasty raz Gminę Gogolin odwiedził Manfred Däuwel z małżonką - Ambasador Europejskiego Konkursu Plastycznego Europa Union Deutschland. Podczas spotkania (24.10.) w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie wręczył nagrody uczestnikom  konkursu, który w bieżącym roku odbył się pod hasłem „Wspólnie żyć w pokoju”.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni wraz z nauczycielkami:  Bernadetą Konieczną, Magdaleną Smykała, Aleksandrą Sowadą oraz Robert Smiatek koordynator konkursu, zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Dzieci otrzymały od gości gry edukacyjne, książki, zabawki i akcesoria sportowe oraz dyplomy. Spotkanie zakończył występ wokalny, uczniowie prezentowali niemieckie piosenki, które poznali na lekcjach.

W konkursie zostali nagrodzeni:

Uczniowie klas I - IV

Piotr Pyka, Mateusz Trzciński, Michalina Wojtkiewicz, Julia Fait – PSP nr 2 w Gogolinie;

Sandra Malkusz, Adam Musioł,  Julia Grosz, Alexandra Dielbanhoesing, Dominika Makiola – PSP w Malni;

Iga Ciesiołkiewicz, Lilia Rosa, Emilia Nowakowska – Bogdan, Wiktoria Koplin, Marcelina Grzella   – PSP nr 3 w Gogolinie.

Uczniowie klas V - VII

Laura Małkusz, Jessica Gebauer,  – PSP w Malni;

Marcel Blotko i Joanna Mierzejewska  – PSP nr 3 w Gogolinie.