Nowa publikacja dla dzieci

Gogolińskie przedszkolaki otrzymały kolejną książeczkę z cyklu opowieści o dzielnym Karliku. Publikacja powstała w ramach programu edukacji regionalnej prowadzonego w gminie Gogolin.

Pierwsze egzemplarze powędrowały już do przedszkolaków uczęszczających do placówek w Gogolinie, w najbliższym czasie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie Ewa Bury przekaże książeczki dzieciom w pozostałych przedszkolach. Nowo wydana publikacja stanowi dalszą część opowieści o leśniczym i jego rodzinie, z Którymi przeżywamy kolejne pory roku – wiosnę i lato. Tekst został napisany z użyciem wyrażeń gwarowych, jest bogato ilustrowany, zawiera również plansze do kolorowania.

Ksiazeczka_net.jpeg

Książka została wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie przy współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 3 w Gogolinie. Autorkami tekstu i ilustracji są Katarzyna Figiela i Gizela Sapok. Publikacja powstała w ramach projektu „Nasz gogoliński Karlik przewodnikiem po śląskiej tradycji” dofinansowanego z środków Unii Europejskiej w wysokości 13 548 zł.

Ksiazeczka_net_1.jpeg