Kościół Park Plac zabaw

Żniwniok 2016

W niedzielę 11 września 2016 r. w Gogolinie odbyły się gminne uroczystości Święta Plonów „Żniwniok 2016”. Tradycyjnie, piękne korony żniwne, wozy korowodowe i całe bogactwo lokalnego folkloru przyciągnęły mieszkańców gminy oraz gości z Polski i z zagranicy. Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli Irena Wieczorek i Franciszek Holeczek.Ceremonię dożynkową rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji rolników, której przewodniczył ksiądz prałat dr Albert Glaeser. Uczestniczyli w niej również ksiądz prałat Hubert Sklorz, ksiądz proboszcz Krzysztof Korgel, ksiądz proboszcz Stanisław Kołodziej oraz ksiądz proboszcz Aleksander Sydor.

Jedną z największych atrakcji dożynek był barwny korowód prowadzony przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dęta z Gogolina, który przemaszerował ulicą Kasztanową na Stadion Miejski w Gogolinie. W korowodzie tym nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej wioski. Na pierwszym wozie jechała nasza korona żniwna wykonana techniką kłosowo - ziarnkową. Korona żniwna zajęła drugie miejsce w punktacji. Drugi wóz korowodowy prezentował misternie ułożone tegoroczne plony. Wóz z płodami zajął w tegorocznej punktacji pierwsze miejsce (co stało się już powoli tradycją). Natomiast wóz korowodowy  "Mak Malnia" zdobył również drugie miejsce. Korowód z naszymi wozami poprzedzały dwie grupy dzieci biorące udział w konkursach. Pierwsza grupa to dzieci i rodzice ze Świetlicy, które brały udział w konkursie "Bajki naszego dzieciństwa" przedstawiając bajkę "Jaś i Małgosia" . Bajka ta zajęła drugie miejsce. Równie kolorowo i wesoło prezentowała się grupa przedszkolaków, którzy wraz z opiekunkami i rodzicami brali udział w konkursie "Od ula do miodu", prezentując "Malińskie SPA". Również ta grupa zdobyła drugie miejsce.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tak licznej i barwnej reprezentacji oraz do wcześniejszych przygotowań serdecznie dziękujemy.

Sołtys i Rada Sołecka Wsi Malnia

 

 

 

 

Pogoda
12 maja
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,56 PLN
1 CHF = 4,16 PLN
1 USD = 3,75 PLN