Spotkanie autorskie

12 września br. w Kamieniu Śląskim odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Cygler – pisarką  i  tłumaczką. „…Piszę dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Tak postanowiłam już przy mojej pierwszej powieści. Pomyślałam wtedy, że pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie które by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika. Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami czy czytadłami. To jest zupełnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie przez pół nocy…” tak wprowadziła czytelniczki w swój pisarski świat autorka. Barwnie opowiadała o pomysłach na książki, bohaterach i wątkach powieści, wydawcach, spotkaniach towarzyskich, nowych pomysłach i książkach, które nosi w głowie. Swoim poczuciem humoru, serdecznością, otwartością  i barwnymi opowieściami zauroczyła czytelniczki przybyłe na spotkanie, które z jeszcze większą przyjemnością sięgną po książki pisarki.

Spotkanie w Kamieniu Śląskim odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii Kamień Śląski. Uczestniczyły w nim również Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki z Gogolina, będące także miłośniczkami powieści Pani Hanny Cygler. 

Powieści wydane: 2003 – 3 razy R, 2004 – Tryb warunkowy, 2004 – Deklinacja męska/żeńska 2004 – Przyszły niedokonany, 2004 – Przekład dowolny, 2004 – Głowa anioł, 2004 – Kolor bursztynu, 2004 – Dwie głowy anioła, 2007 – Czas zamknięty, 2008 – Pokonani , 2010 – Odmiana przez przypadki, 2011 – Dobre geny, 2012 – Bratnie dusze, 2013 – W cudzym domu, 2014 – Grecka mozaika.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – program realizowany i finansowany  z Instytutu Książki oraz przez  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Nad. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

Hanna Cygler.jpeg