Wielka siatkówka w Gogolinie

Wczoraj (1.09) w Hali Sportowej im. Bernarda i Zygfryda Blautów w Gogolinie odbyło się niezwykłe widowisko sportowe. Towarzyski mecz sparingowy rozegrany pomiędzy zespołami ZAKSY Kędzierzyn – Koźle a Jastrzębskim Węglem przyciągnął na trybuny licznych kibiców i miłośników siatkówki. Drużyna Zaksy, której trenerem jest Włoch Ferdinando De Giorgi nie sprostała niestety rywalowi. Po zaciętym czterosetowym pojedynku lepszy okazał się zespół z Jastrzębia wygrywając 3:1 (25:15, 23:25, 25:22, 25:15).

Na zakończenie Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala w towarzystwie Karolinki i Karliczka wręczył obydwy drużynom puchary, specjalne podziękowania trafiły także do trenerów.   

Dziękujemy wszystkim, tak licznie przybyłym kibicom za stworzenie niezwykłego, bardzo ciepłego i sympatycznego klimatu. Dziękujemy za gorący doping i sportową atmosferę.

 

 

Podziękowania dla Zarządu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

Pan Sebastian Świderski

Prezes Zarządu

ZAKSA  Kędzierzyn – Koźle

 

Szanowny Panie Prezesie,

wczorajszy występ ZAKSY Kędzierzyn – Koźle w meczu towarzyskim z Jastrzębskim Węglem w Hali Sportowej im. Bernarda i Zygfryda Blautów w Gogolinie był niewątpliwie ważnym i elektryzującym wydarzeniem dla naszej społeczności. W imieniu własnym, przedstawicieli środowiska sportowego i kibiców pragnę bardzo serdecznie podziękować za tę niezwykle interesującą inicjatywę, życzliwość i otwartość. Dziękuję również za efektywną współpracę przy organizacji meczu. Mam nadzieję, że mistrzowska ZAKSA jeszcze niejednokrotnie będzie gościć w Gogolinie, promując szlachetną ideę sportowej rywalizacji.    

Burmistrz Gogolina

 Joachim Wojtala