Niezwykle żywiołowy koncert

Oryginalnie i nowoczesne interpretacje wokalne ukraińskiego folkloru a także bardzo dynamiczny i efektowny program taneczny zaprezentowali 11 sierpnia na gogolińskiej scenie młodzi artyści z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży "Galicja" we Lwowie.

Prawie dwugodzinny koncert, który odbył się wieczorem 11 sierpnia 2016r. przy wypełnionej po brzegi sali Gminnego Centrum Kultury był znakomitą prezentacją możliwości wokalnych i tanecznych młodych artystów. Na scenie pojawiło się prawie pięćdziesięciu artystów z prężnie działającego Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” we Lwowie. Zaprezentowały się trzy zespoły: Studio Wokalne „Time Out” pod kierunkiem Oleny i Sergyeya Agapovych, zespół „Żródło” pod kierunkiem Nazara Savko i Nadii Korovyj oraz Zespół Tańca Nowoczesnego. Artystów prezentował Jarosłav Leskiv – zastępca dyrektora tej wielce zasłużonej instytucji, która wspiera rozwój uzdolnionych artystycznie młodych ludzi. Gogolińska publiczność przyjęła artystów z ogromnym entuzjazmem, wspólnie śpiewając i klaszcząc.  Grupy wokalne zaśpiewały znane ukraińskie i polskie utwory muzyczne, grupa taneczna zaprezentowała natomiast różnorodne i bardzo efektowne układy choreograficzne. Nie zabrakło motywów związanych z historią Ukrainy oraz aktualną sytuacją na wschodzie. Młodzi tancerze wykonali m.in. układ taneczny „Modlitwa Ukrainy”.

Na zakończenie, z krótkim recitalem wystąpił Nazar Sawko - finalista muzycznego show "The Voice of Ukraine", a zarazem nauczyciel i opiekun zespołu "Źrodło". Podsumowując czwartkowy koncert dyrektor J. Leskiv podziękował za bardzo życzliwe i gorące przyjęcie przez gogolińską publiczność, Burmistrzowi Gogolina Joachimowi Wojtali z kolei podziękował za zaproszenie oraz wieloletnią i efektywną współpracę. Ta niezwykle uzdolniona artystycznie grupa dzieci i młodzieży ze Lwowa odwiedza Gminę Gogolin praktycznie co roku. Wielokrotnie koncertowała już w Gminnym Centrum Kultury, ze specjalnym programem występowała także na Jarmarku Odpustowym u Św. Jacka w Kamieniu Śląskim.