Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

ŚDM - Kraków

We wtorek 26 lipca w grupie 10 osób wraz z ks. Stanisławem Kołodziejem udaliśmy się do Krakowa, na spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz młodymi z 187 krajów świata. Uczestniczyliśmy w katechezach, które głoszone były przez biskupów i wprowadzały nas w przesłanie błogosławieństwa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7), wybranego przez Ojca Świętego na temat XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Każda katecheza kończyła się mszą św. Braliśmy także udział w Festiwalu Młodych, czyli w koncertach o charakterze religijnym.

W czwartek byliśmy na Błoniach, gdzie odbyła się ceremonia powitania papieża Franciszka.

W piątek w tym samym miejscu uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej.

Sobota była dniem pielgrzymki na Campus Misericordiae, gdzie o 19.00 przyjechał Ojciec Święty, a o 19.30 zaczęło się czuwanie modlitewne.

W niedzielę o 10.00 rozpoczęła się Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, w której uczestniczyło ponad 1,5 mln osób.

W czasie tych wspaniałych 6 dni doświadczyliśmy Bożego Miłosierdzia, wspólnoty Kościoła oraz radości wiary, a papież Franciszek skierował do nas wiele słów, których nie wolno nam zapomnieć.     

“Aby pójść za Jezusem – mówił Papież – trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”.

 

 

Pogoda
03 grudnia
czwartek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,46 PLN
1 CHF = 4,11 PLN
1 USD = 3,70 PLN