Zajęcia dla seniorów

„Młodość przychodzi z wiekiem – aktywny senior w Aglomeracji Opolskiej”.

Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zapraszają wszystkich chętnych seniorów do udziału w projekcie kierowanym do mieszkańców z terenu Aglomeracji Opolskiej. Uczestnicy projektu do wyboru mają bogaty wachlarz szkoleń i usług. Celem projektu jest zwiększenie dostępności i podniesienie jakości usług społecznych na rzecz seniorów, rozwój systemów wsparcia oraz rozwój usług społecznych w sferze m.in. rekreacji i kultury na terenie Aglomeracji Opolskiej.

Termin realizacji: lipiec – grudzień 2016r.

Uczestnicy: min. 220 seniorów z terenu Aglomeracji Opolskiej, w wieku 60 +, chętnych do skorzystania ze szkoleń „Asystent Edukacyjny” oraz usług społecznych ( m.in. kulturalnych, edukacyjnych, poradniczo doradczych, rehabilitacyjno – ruchowych).

Wszystkie proponowane działania są bezpłatne dla uczestników.

Do projektu mogą zgłaszać się osoby w wieku 60 + z terenu gminy: Opole, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Izbicko, Komprachcice, Krapkowice, Lewin Brzeski, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa, Walce, Zdzieszowice.

Jak się zgłosić?

Wszystkie zainteresowane osoby, które spełniają warunki uczestnictwa w projekcie zapraszamy do zapoznania się z dokumentami aplikacyjnymi. Aby zgłosić się do projektu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy wpisać wymagane dane i określić jaką formę wsparcia są Państwo zainteresowani. Prosimy również o zapoznanie się z zapisami Regulaminu. W pierwszej kolejności, prowadzona będzie rekrutacja na szkolenie „Asystent Edukacyjny”, które odbywać się będą we wrześniu 2016r. Rekrutacja potrwa do końca sierpnia br.

Dokumenty do pobrania i komplet informacji

https://aglomeracja-opolska.pl/pl/node/945

 

Osoby do kontaktu:

Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL:

Joanna Kucharska (j)

Alicja Szwiec ()

www.opole.frdl.pl

tel. 77 454 48 29

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska:

Mateusz Huk ( )

www.aglomeracja-opolska.pl

tel. 77 44 61 402