Zakończenie Artystycznego Lata

Zakończyło się „Artystyczne Lato” w Gogolinie. Dwudniowy finał odbył się w dniach 30-31 lipca na Stadionie Miejskim. Było wesoło, muzycznie i jubileuszowo.

70 lat Zakładów Wapienniczych w Tarnowie Opolskim

W sobotę, w samo południe na Stadionie Miejskim w Gogolinie odbył się Festyn Rodzinny z okazji 70. rocznicy działalności Zakładów Wapienniczych w Tarnowie Opolskim. Udział wzięło w nim ok. 800 pracowników grupy Lhoist S.A. z Polski, Czech i Słowacji, wraz z rodzinami. Podczas części oficjalnej, którą otworzyła zakładowa orkiestra, głos zabrał Prezes Zarządu Zakłady Wapiennicze LHOIST S.A. Piotr Biskup, który podziękował wszystkim za przybycie i życzył dobrej zabawy. Pamiątkowe tableux z okazji jubileuszu na ręce prezesa przekazali Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Długosz, w podziękowaniu za dotychczasową współpracę i życzliwość. W dalszej części Family Day, wręczono długoletnim i zasłużonym pracownikom wyróżnienia, rozegrano mecz Polska – Czechy oraz rozstrzygnięto konkurs wiedzy o zakładach wapienniczych w Tarnowie Opolskim. Pracownicy mogli też uczestniczyć w Marszu Nordic Walking, prowadzącym przez najładniejsze i najciekawsze zakątki Gogolina.

 

 

W rytmach disco – polo

W sobotę na gogolińskiej scenie zaprezentowały się zespoły i artyści, grający muzykę disco – polo. Publiczność do wspólnego śpiewania i tańca poderwali: formacja Basta, duet z Hamburga i Drezna „Elbglanz”, DiDżej Mietek i zespół DOXXX. Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko, który zaśpiewał swoje największe przeboje „Czarna Dziewczyna” i „Jej czarne oczy”. Tradycyjnie, koncertom towarzyszyły atrakcje dla najmłodszych: malowanie buzi i paznokci, kolorowe warkoczyki oraz balonowe pieski, kotki, miecze i kwiatki.

Promowali rewitalizację

Podczas niedzielnego finału „Artystycznego lata” swoje stoisko promocyjne miał Zespół ds. Rewitalizacji Miasta Gogolina. Największą popularnością cieszyła się makieta, przedstawiająca centrum Gogolina, na której znalazła się większość budynków i ulic, a przede wszystkim najważniejsze atrybuty miasta: pomnik Karolinki i Karlika, piece wapiennicze czy dworzec kolejowy. Ponadto, dzięki dodatkowo przygotowanym miniaturowym drzewom, krzewom i budynkom, odwiedzający stoisko mogli dowolnie przestawiać elementy i tworzyć symulację Gogolina przyszłości. Mieszkańcy mogli również wypełnić ankietę dotyczącą rewitalizacji Gogolina, a także zapoznać się z materiałami promocyjnymi, dotyczącymi rewitalizacji. Wstępne wyniki ankiet będą prezentowane w najbliższą środę (tj. 3.08) o godz. 17. 00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie, podczas spotkania informacyjnego dla mieszkańców.

Święto biblioteki

Podczas tegorocznego finału „Artystycznego Lata” swoje święto miała również gogolińska biblioteka. W ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gogolińskiej przygotowali mobilną bibliotekę. Było stoisko z przepisami kulinarnymi, warsztaty plastyczne oraz graffiti, punkt wymiany książek, głośne czytanie legend i słodki poczęstunek. Ponadto, wszystkie dzieci otrzymały najnowszą publikację „Legendy Gminy Gogolin”, opatrzoną rysunkami do pokolorowania, autorstwa Darii Kotyś. Książeczka zawiera również ilustracje wykonane przez dzieci, uczestniczące w warsztatach plastycznych, w ramach projektu.

 

 

Muzyczny finał

W niedzielę scenę na Stadionie Miejskim w Gogolinie opanowały muzyczne gwiazdy: grupa Alergen, czyli krakowski zespół powstały w 2005 roku z inicjatywy Pawła Nawrockiego oraz Tobiasz Staniszewski – jeden z faworytów „The Voice of Poland” oraz „Desmod” – jedna z najpopularniejszych grup muzycznych na Słowacji. Na zakończenie zagrał polski zespół rockowo – folkowy ENEJ, który zaśpiewał dla gogolińskiej publiczności swoje największe przeboje „Radio Hello”, „Tak smakuje życie”, „Kamień z napisem Love”, „Symetryczno – liryczna”. Mimo deszczowej aury, fani zespołu dopisali i wszyscy świetnie bawili się w folkowych i rockowych rytmach, do późnych godzin.

 

 

Dwudniowy finał z wielką swadą poprowadziła Dominika Bassek. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, przy współpracy gminnych jednostek organizacyjnych.