Inwestycje w Karłubcu i Kamieniu Śląskim

Przystanek w Kamieniu Śląskim oraz plac zabaw w dzielnicy Gogolin – Karłubiec – to dwa nowo wybudowane obiekty, które zostaną oddane do użytku mieszkańcom jeszcze w tym miesiącu.

Zakończyła się już budowa przystanku autobusowego w Kamieniu Śląskim. Inwestycja ta została wykonana zgodnie z projektem; przystanek to nowoczesny obiekt, który dzięki użyciu drewna oraz kamienia wapiennego spójnie nawiązuje do otoczenia i tradycyjnej zabudowy wsi. Pod dachem stanęło sześć dużych ławek, a cały teren wokół przystanku jest monitorowany. Ponadto, w sołectwie dokonano kilku napraw i modernizacji. Na Placu Myśliwca zainstalowano kamerę, która jeszcze lepiej będzie dbała o bezpieczeństwo mieszkańców sołectwa, natomiast na skwerku im. Hermana Piechoty wymieniono stare, drewniane siedziska.  Zastąpiono je nowymi, pokrytymi tworzywem odpornym na warunki atmosferyczne. Z przystanku zniknął też betonowy słup ogłoszeniowy. Nowy będzie od teraz stał przy wejściu na obiekt sportowo – rekreacyjny przy ul. Mickiewicza.

Do końca lipca ma zakończyć się również budowa nowego placu zabaw dla dzieci w wieku 3-8 lat, przy oddziale przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie – Karłubcu. W ramach zadania wykonana została nowoczesna i bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa oraz trakty piesze z kostki betonowej. Ponadto zamontowano urządzenia zabawowe: huśtawkę, skoczek, karuzelę, dwa domki i ławki oraz piaskownicę z zadaszeniem. Obiekt będzie służył przedszkolakom, ale również wszystkim małym mieszkańcom Gogolina, gdyż będzie otwarty również popołudniami oraz w weekendy.