Artystyczne Lato na wesoło

Sportowa bitwa sołectw i dzielnic, włoskie gry i zabawy na Placu Benedyktyńskim, pokaz mody ekologicznej oraz gazowana „kranówka” z miętą i cytryną – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Gminy Gogolin w miniony weekend (9-10 lipca).

Sportowo w sołectwach i dzielnicach

Sobotnie przedpołudnie dostarczyło mieszkańcom Gminy Gogolin wiele sportowych emocji. We wszystkich sołectwach oraz dzielnicach Gogolina odbywały się w ramach przedsięwzięcia pn. „Sołectwa w akcji”, zajęcia rekreacyjno – sportowe. Oferta była przebogata, a place wiejskie i boiska zapełniły się licznie mieszkańcami, którzy mogli integrować się, a zarazem aktywnie spędzić czas. Każdy znalazł coś dla siebie; były zajęcia na siłowni na świeżym powietrzu, turnieje i wyścigi, zumba i aerobic, a w niektórych sołectwach nawet zdrowy poczęstunek. Szczegółowa relacja oraz fotogaleria z akcji już niebawem. Sobotnie atrakcje zakończyły się na Placu Benedyktyński, gdzie do tańca przygrywał Zespół Darek Division Show.

Ekologicznie i po włosku

Nawet upalna pogoda nie zniechęciła mieszkańców Gminy Gogolin, by w niedzielne popołudnie wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach. A tych na Placu Benedyktyńskim nie brakowało. Ciekawą propozycję przygotowało Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie. Oprócz ekologicznych quizów oraz zabaw dla najmłodszych, na mieszkańców czekało stoisko z „kranówką”. Ale nie byle jaką, bo zarówno gazowaną, jak i niegazowaną, z orzeźwiającymi dodatkami: limonką, cytryną i miętą. Pracownicy gogolińskiego KPW zachęcali tym samym do picia wody z kranu, przekonując, że jest to bardzo tanie, a zarazem zdrowe rozwiązanie. Ponadto, biorąc udział w rodzinnym projektowaniu ubrań z recyklingu, zawodach w rzucie jajkiem oraz wyścigach w nartach synchronicznych można było wygrać ciekawe nagrody: ekologiczne torby, maty plażowe oraz koszulki. Ekologia nie była jedynym tematem gier i zabaw dla dzieci. Do „Italii – krainy pizzy i makaronu” zabrał najmłodszych wodzirej, który przygotował również zawody w przeciąganiu liny, a także wyścigi na taczkach i hulajnogach. Tradycyjnie, w „Uśmiechniętym Miasteczku” można było pomalować buzię i paznokcie oraz wykonać balonowe cudeńka. W ramach akcji „Złotówkowy łańcuch serdeczności i solidarności”, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym” prowadziło zbiórkę; za symboliczny datek można było spróbować pysznego kołocza i kawy. Wieczorem, mieszkańcy bawili się w namiocie przy muzyce granej przez zespół  Melo – Rytm.