Strażacy rywalizowali na zawodach

Nawet lejący się skwar z nieba i na krótko przerwane zawody z powodu wezwania jednostek do pożaru, nie zakłóciły prawdziwie sportowej rywalizacji strażaków z terenu Gminy Gogolin.

W sobotę 25.06. na boisku sportowym w Górażdżach rozegrane zostały tegoroczne gminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Burmistrza Gogolina. W rywalizacji udział wzięło 20 drużyn, w tym 5 kobiecych. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Młodzieżowe drużyny konkurowały zaś w ćwiczeniach bojowych wg. CTiF oraz w sztafecie 400m. Poczynaniom strażaków przez całe zawody bacznie przyglądali się p.o. Komendanta Powiatowego kpt. Leszek Stanioch oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Na trybunach niezwykle gorąco dopingowali zawodników liczni kibice i miłośnicy sportów pożarniczych.

Po czterogodzinnej rywalizacji sędzia główny zawodów, którym był st. kpt. Marian Wiatrowski z KP PSP w Krapkowicach odczytał wyniki zawodów. Bezapelacyjnie najlepiej przygotowaną jednostka okazała się  OSP Zakrzów, która uplasowała się na pierwszych miejscach w czterech kategoriach. Jedynie w kategorii Oldboy zwyciężyła OSP Gogolin. Zwycięskim drużynom puchary, dyplomy i pamiątkowe medale wręczyli Burmistrz Joachim Wojtala, p.o. Komendant Powiatowy kpt. Leszek Stanioch oraz Komendant Gminny OSP Jan Pałasz.

Klasyfikacja końcowa.

W kategorii seniorów: I miejsce OSP Zakrzów, II m. OSP Kamień Śląski I, III m. OSP Obrowiec, IV m. OSP Odrowąż II, V m. OSP Odrowąż I, VI m. OSP Gogolin, VII m. OSP Kamień Śl., VIII m. OSP Górażdże.

Kobiece drużyny pożarnicze: I miejsce OSP Zakrzów, II m. OSP Obrowiec, III m. OSP Gogolin, IV m. OSP Górażdże.

W kategorii młodzieżowych drużyn dziewcząt: I miejsce dla OSP Zakrzów. W kategorii MDP chłopców: I miejsce OSP Zakrzów, II m. OSP Górażdże, III m. OSP Kamień Śl, IV m. OSP Gogolin.

Kategoria Oldboy: I miejsce OSP Gogolin, II m. OSP Odrowąż, III m. OSP Górażdże.

Szczegółowe wyniki zawodów: PDFprotoków_zawody sportowo-pożarnicze_25.06.2016.pdf