Naturalny sposób na urodę

21 czerwca br. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się, już po raz ostatni, spotkanie warsztatowe dla seniorów, w ramach projektu „Aktywni Seniorzy – kulturalnie i kulinarnie”. Tym razem seniorzy poznali „Naturalny sposób na urodę”.

Warsztaty prowadzone przez mgr biologii i technika farmacji Annę Kowolik spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony licznie zgromadzonych seniorów. Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza część obejmowała wykład o uzdrawiającym działaniu naturalnych leków z ogródka i spiżarni – seniorzy poznali tajemnice dobrego kompresu i zioła, które można wykorzystać dla zdrowia. Druga część polegała na przygotowaniu przez uczestników naturalnych kosmetyków „z ogródka”, m.in. mydła lawendowego z płatkami owsianymi oraz maseczki zmiękczającej do rąk. Na zakończenie seniorzy otrzymali przepisy na wykorzystanie ziół w kosmetyce wraz z próbkami przygotowanych wcześniej kremów i mydełek.

 

 

Projekt złożony przez Gminną Radę Seniorów w Gogolinie wraz z patronem Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego.