VI Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

VI Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Gogolinie, które odbyło się 20 czerwca, dotyczyło głównie planowanej w dniach 30 czerwca – 3 lipca Senioriady, czyli Święta Seniorów oraz bieżących spraw związanych z działalnością rady.

W posiedzeniu udział wzięli: 12 członków Gminnej Rady Seniorów w Gogolinie, Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Długosz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie Iwona Cimek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie Ewa Bury, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie Izabela Olczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia Andrzej Mrowiec, dyrektor Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku Barbara Dołowicz oraz  Beata Worotniak – Specjalista Pracy Socjalnej, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

Aktywnie działają

Przewodniczący Rady Jan Nadbrzeżny przedstawił sprawozdanie z działalności Gminnej Rady Seniorów w Gogolinie w okresie 18 marca do 20 czerwca. W tym czasie członkowie rady pomagali przy opracowaniu projektu pn. „Aktywni seniorzy – kulturalnie i kulinarnie”, uczestniczyli w obchodach jubileuszu 10 – lecia Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku, wzięli też udział w marszu Nordic Walking do Żyrowej, który odbył się 7 maja oraz w wycieczce do Wrocławia.

„Senioriada”

W dalszej części obrad członkowie rady przyjęli program Święta Seniorów – Senioriady. Czterodniowe imprezy odbędą się w Gminnym Centrum Kultury oraz na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Na czwartek zaplanowano zumbę „Rozruszaj się z nami na Senioriadę” oraz dyskusję panelową pn. „Historia w lokalnych publikacjach”. W piątek Dorota Simonides opowie „Jak starzejąc się nabrać ochoty na życie”, a następnie na seniorów czekają prezentacje artystyczne. W sobotę na Placu Benedyktyńskim seniorzy rozpoczną swój poranek „Zdrowo na sportowo”. W programie m.in. wykład dr Kazimierza Łukawieckiego, badania profilaktyczne, poranna rozgrzewka, marsz Nordic Walking oraz zajęcia na siłowni z instruktorem. Sobotni wieczór upłynie natomiast pod znakiem artystycznych rozmaitości. Dla seniorów zaplanowano występ „Wędrującej Kapeli”, pokaz Tai Chi, spotkanie pn. „Słowo, poezja i taniec” oraz koncert „Lata 20., lata 30.”. Niedzielne obchody Senioriady rozpoczną się uroczystą paradą seniorów z Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie na Plac Benedyktyński. Tam seniorzy zatańczą tradycyjnego „poloneza”; będzie również pokaz tańca „Belgijka”. Niedzielne popołudnie będzie obfitowało w liczne atrakcje: koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, występ gogolińskich mażoretek, wspólne beranie dziadków z wnukami, występ kabaretu „Brak piątej klepki”, pokaz carving’u oraz tańca towarzyskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Wojciech Gąssowski. Ponadto wydarzeniom na Placu Benedyktyńskim towarzyszyć będzie wystawa rękodzieła, stoiska: „Herbatki z domowego zielnika”, „Zadbaj o zdrowie”, „Zrób się na bóstwo”, a także ogródki gastronomiczne.

Punkt doradztwa dla seniorów

Członkowie rady ustalili harmonogram dyżurów na trzeci kwartał 2016 roku. Dyżury punktu doradztwa będą odbywały się tradycyjnie co 2 tygodnie we wtorki w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gogolinie: 5 lipca Henryka Sadowska; 19 lipca Dariusz Wandrowski; 2 oraz16 sierpnia Marta Wiora; 30 sierpnia Jan Nadbrzeżny; 13 września Daniela Brüll; 27 września Jerzy Długosz.