Zdrowe herbaty – tradycja z dziada pradziada

Ziołowe herbatki domowej roboty dobre na wszystko – o tym, jak je przygotować, mogli dowiedzieć się mieszkańcy Gminy Gogolin na spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Drugie spotkanie z cyklu „Spotkajmy się w Bibliotece” odbyło się 2 czerwca.

W tajniki zielarstwa wprowadziła pani Maria Kipka, która wykorzystywaniem ziół zajmuje się od najmłodszych lat życia. Opowiadała o tym, kiedy i gdzie je zbierać, przedstawiła również, na czym polega cały proces suszenia oraz zastosowanie ziół w domu ze strony leczniczej, jak i kulinarnej. Licznie zebrani mieszkańcy mieli też okazję zobaczyć kilka odmian ziół – zarówno te znane oraz te mniej popularne, które pani Maria użyła do swojej mieszanki. Każdy uczestnik mógł spróbować herbaty z przygotowanej mieszanki ziół. Zainteresowani zadawali pytania, na które otrzymywali szczegółowe odpowiedzi, wymieniali się również swoją wiedzą oraz doświadczeniami.

Projekt „Spotkajmy się w Bibliotece” realizuje Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gogolińskiej we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gogolinie

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Loga razem_net.jpeg

 

 

Więcej informacji na fanpage projektu:

https://www.facebook.com/Spotkajmy-sie-w-bibliotece/