VII Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking

Już po raz 7. zorganizowana została Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny. W tym roku (28.05) z kijkami prawie 15 kilometrową trasę przemierzało 81 pielgrzymów.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, gdzie uczestników powitał proboszcz ks. Aleksander Sydor. Miłośnicy wędrowania z kijkami przybyli z terenu Gminy Gogolin, gmin sąsiadujących: Krapkowic, Strzelec Opolskich, Strzeleczek, a nawet z Wrocławia i Warszawy. Tradycyjnie, w pielgrzymce uczestniczyła zaprzyjaźniona grupa entuzjastów z Suchego Boru. W drodze pielgrzymom towarzyszył główny organizator, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu ks. Waldemar Musioł oraz Piotr Giecewicz z Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

Podczas krótkiej przerwy na boisku w Żyrowej uczestnicy marszu mieli okazję spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez piekarnię Drost z Gogolina i Gospodarstwo Agroturystyczne „U Edyty”  z Odrowąża. Tam dołączył do wędrujących tegoroczny neoprezbiter ks. Paweł Chyla. Po czterogodzinnym marszu, pielgrzymi przybyli do sanktuarium na Górze św. Anny. W bazylice, uczestniczący w marszu kapłani, odprawili mszę św., kończącą tegoroczną pielgrzymkę.

Głównymi organizatorami VII Diecezjalnej Pielgrzymki Entuzjastów Nordic Walking byli Wydział Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie oraz Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu.