W Gogolinie uczą młodzież profesjonalnej gry w golfa

Młodzież z gogolińskiego Zespołu Szkół uczestniczy w bezpłatnych, profesjonalnych warsztatach gry w golfa. Pierwsze, bardzo udane zajęcia odbyły się już w Akademii Golfa w Krapkowicach.

Warsztaty są efektem bardzo ciekawego spotkania z Andrzejem Balcerkiem – wiceprezesem Opolskiego Klubu Golfowego i Peterem Bronsonem – trenerem i mistrzem w tej dyscyplinie, jakie odbyło się w piątek 13 maja w Zespole Szkół w Gogolinie. Panowie zaproponowali gogolińskiej młodzieży profesjonalne szkolenie golfowe. Będzie ono trwało przez najbliższe kilka tygodni. Uczestnicy pozyskają zdolności do gry na  pełnowymiarowym polu golfowym. A takie właśnie, osiemnasto – dołkowe budowane jest w pobliżu Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Golfiści chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów oraz zachęcali młodzież do spróbowania swoich sił w tej niezwykle atrakcyjnej dyscyplinie sportowej.

Pierwsze zajęcia w Akademii odbyły się w czwartek 19 maja. Dziewiętnastu  uczestników, podzielonych na dwie grupy, szkoliło podstawy uderzeń na odległość i do dołka. Przez dwie godziny, pod okiem dwóch instruktorów, młodzież poznawała tajniki techniki tej gry. Zadowoleni z przebiegu zajęć uczestnicy zadeklarowali już chęć udziału w kolejnych warsztatach.