Tak kochają Polskę

Młodzież z zespołu „Perła” z Doliny na Ukrainie zachwyciła gogolińską publiczność wspaniałym występem artystycznym. Młodzi wykonawcy wystąpili w piątek 6 maja w Gminnym  Centrum Kultury w Gogolinie.

Podczas niemal półtoragodzinnego programu pn. „Tak kochamy Polskę”, artyści zaśpiewali polskie i ukraińskie pieśni ludowe, religijne i patriotyczne, a także pokazali niesamowite choreografie do takich utworów jak: „Przybyli ułanie” „Poszła Karolinka...”, „Zasiali górale”. Grupa zaprezentowała również walc z filmu „Noce i dnie”. Nie mogło też zabraknąć znanych polskich przebojów: „Dumki na dwa serca”, „Wszyscy Polacy”, czy „Kocham cię Polsko”, które zgromadzona licznie publiczność, śpiewała razem z wykonawcami. Zabrzmiał też nieformalny hymn Majdanu – wzruszający utwór „Podaj rękę Ukrainie” oraz pieśń patriotyczna „Żeby Polska była Polską”. Występ był zwieńczeniem tygodniowych obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Gogolinie.

Zespół „Perła”, pochodzi z miejscowości Dolina na Ukrainie i działa od września 2008 roku. Jego opiekunami są ks. prof. Krzysztof Panasowiec oraz Halina Regecka.