XV Dni Gogolina - 15 lat samorządności gminnej

18 czerwca - Jubileusz 55-lecia Banku Spółdzielczego w Gogolinie

 

Oficjalne uroczystości odbyły się w sali Zespołu Turystyczno-Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego “SEBASTIANEUM SILESIACUM” w Kamieniu Śląskim, gdzie najbardziej zasłużeni otrzymali nagrody. Złotą Odznaką im. Franciszka Stefczyka za zasługi dla spółdzielczości bankowej wyróżnieni zostali Róża Malik, Burmistrz Prószkowa oraz Joachim Wojtala, Burmistrz Gogolina. Złoty krzyż im. Piotra Wawrzyniaka za zasługi dla spółdzielczości bankowej otrzymała Bożena Dąbrowska, Prezes BS w Gogolinie.

 

19 czerwca - XIV Opolskie Święto Pieśni Ludowej - Gogolin 2005

 

Uroczystości kolejnych Dni Miasta rozpoczęły  się od Mszy Świętej w intencji wszystkich mieszkańców miasta i gminy Gogolin z okazji 15-lecia samorządności.

O 14.00 ulice miasta wypełniły się muzyką. Za rozpoczynającą korowód Orkiestrą Dętą Górażdże Cement S.A. zespoły uczestniczące w święcie przemaszerowały na Stadion Miejski. Przy pomniku Karolinki i Karliczka, w centrum Gogolina korowód na parę chwil zatrzymał się, aby odśpiewać znaną na chyba wszystkich kontynentach świata piosenkę "Poszła Karolinka do Gogolina".

 

Dni Gogolina 2005 A.jpeg

 

Podniosłym akcentem tegorocznych Dni Miasta było wręczenie Dyrektorowi Generalnemu Górażdże Cement S.A. Panu Ernestowi Jelito Honorowej Nagrody Statuetki „Karolinki” - symbolu ziemi gogolińskiej “Za bezinteresowną pomoc Gminie Gogolin a także osobisty wkład i zaangażowanie w stworzeniu dogodnych warunków do rozwoju życia kulturalnego oraz pielęgnowania tradycji ziemi gogolińskiej, co w znaczny sposób przyczyniło się do promocji gminy w kraju i zagranicą”.

 

Dni Gogolina 2005 B.jpeg

 

Dni Gogolina 2005.jpeg

 

W namiocie dla zgromadzonej publiczności koncertowały: Orkiestra Dęta "Górażdże Cement" S.A., Zespół „Gorol” z Jabłonkowa, „Magurzanie”, „Big Band Sami Swoi z Łodygowic oraz niestrudzona Kapela Krasnobrodzka.

I choć publiczność w ciągu całego dnia dopisała to bardzo ciasno na trybunach i na płycie boiska zrobiło się o 20.30, kiedy to na estradzie dla naszych mieszka-ńców wystąpił gość specjalny – Eleni ze swoim zespołem. Jej koncert - w szcze-gólności znane z różnych płyt z wielu lat przeboje - zachwycił wszystkich.

 

Dni Gogolina 2005 C.jpeg

 

Dni Gogolina 2005 D.jpeg

 

Gogolin, czerwiec 2005 r.