Świętowali Złote Gody

12 par małżeńskich zostało uhonorowanych Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale wraz z gratulacjami wręczył Jubilatom Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

Uroczystość z tej okazji odbyła się 15 marca br. w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Gratulacje i życzenia złożyła również Jubilatom Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gogolinie Urszula Piosek, która prowadziła  ceremonię. Przy jubileuszowej kawie nie zabrakło wspomnień, a także wzajemnych życzeń na kolejne lata. Dla gości przygotowano także projekcję filmu „Rok Obrzędowy w Gminie Gogolin. Wielkanoc”. Jubilaci byli żywo zainteresowani nowymi inwestycjami planowanymi w gminie Gogolin, szczególnie budową obwodnic, nowego parku, jak też planami budowy wiaduktu w centrum miasta. Z zaciekawieniem obejrzeli wizualizację projektu przebudowy dworca kolejowego na nowoczesne i wielofunkcyjne Centrum Przesiadkowe.

Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

(od lewej):Janina i Władysław Witowscy z Górażdży, Edeltrauda i Heinz Krupopowie z Kamienia Śląskiego, Barbara i Helmut Lakotowie z Gogolina, Małgorzata i Gerard Zmudowie z Gogolina, Krystyna i Bernard Klamowie z Kamienia Śląskiego, Maria i Józef Wacławczykowie z Kamienia Śląskiego, Jadwiga i Henryk Schmidtowie z Obrowca, Zuzanna i Jerzy Długoszowie z Gogolina, Krystyna i Bernard Gaborowie z Gogolina, Klara i Werner Malkuszowie z Górażdży. Jubileusz obchodzili także, ale z przyczyn zdrowotnych nieobecni byli: Weronika i Klemens Bąkowie z Górażdży oraz Jadwiga i Hubert Gebauerowie z Malni.

zlote_gody_2016.jpeg