Bogate stoiska i przepiękne kroszonki na jarmarku

Już po raz kolejny, w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie, odbył się Jarmark Wielkanocny 2016. Na przybyłych mieszkańców i gości czekały kolorowe stoiska, występy artystyczne, konkursy oraz wielkanocne przysmaki.

Tradycyjnie, główną atrakcją Jarmarku Wielkanocnego były konkursy, organizowane dla mieszkańców Gminy Gogolin, sołectw, lokalnych stowarzyszeń i gminnych jednostek organizacyjnych. Po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki, w którym udział wzięło ponad 50 uczestników, zdobiących jajka z niezwykłą precyzją i zaangażowaniem. Kolorowe stroiki, wielkanocne palmy, tradycyjne babki, a także mazurki oceniane były natomiast w ramach dwóch konkursów: na „Babę wielkanocną i wypieki świąteczne” oraz ozdobę wielkanocną. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Gogolinie nie mogło zabraknąć kiermaszów i stoisk, na których swoje wyroby prezentowały zarówno świetlice, gminne jednostki organizacyjne, sołectwa, stowarzyszenia, jak i lokalni przedsiębiorcy. Na „straganach” można było zakupić m. in. ręcznie wykonane wielkanocne ozdoby, wiklinowe kosze, kroszonki, biżuterię oraz domowe przetwory. Regionalne rękodzieło i wielkanocne potrawy zaprezentowali partnerzy z Kysuckeho Noveho Mesta, Jablunkova, Łodygowic i z Gminy Dzierżoniów. Kawiarenkę, w której serwowano przepyszne, domowe ciasta oraz kawę przygotowali rodzice i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

 

 

Jak zwykle, ciekawe występy artystyczne przygotowały utalentowane dzieci i młodzieży z Gminy Gogolin. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z grupy „Mały Gogolin”, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie oraz Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie, Oddziału Przedszkolnego i Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni oraz uczniowie kółka muzycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie, a także Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Gogolinie oraz laureaci gminnego konkursu „Śląskie Beranie”. Na zakończenie wystąpiły dziewczyny z Zespołu Mażoretek „ArriVa”, które porwały publiczność do tańca, wykonaniem do znanej i lubianej piosenki disco – polo „Ruda tańczy jak szalona”.

Oranizatorami Jarmarku Wielkanoacnego w Gogolinie byli już tradycyjnie: Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski oraz Zespół Rekreacyjno - Sportowy.

 

 

Wielkie dzieła sztuki na małych skorupkach

V Gminny Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki - wyniki:

Kategoria wiekowa do 12 lat

I miejsce Małgorzata Komandzik;

I miejsce Julia Matuschek;

II miejsce Weronika Radajewska;

II miejsce Julia Przybyła;

III miejsce Damian Niepala;

III miejsce Anna Gorzel;

III miejsce Izabela Guth.

Kategoria wiekowa 12-16 lat

I miejsce Daniela Junghardt;

I miejsce Justyna Simon;

I miejsce Magdalena Czekała;

II miejsce Teresa Radajewska;

II miejsce Monika Wojciechowska;

II miejsce Marta Komandzik;

II miejsce Natalia Woźnica;

II miejsce Karolina Grobosz;

III miejsce Dagmara Schyma;

III miejsce Weronika Kasperek;

III miejsce Angelika Guth;

Wyróżnienie: Julia Reinert.

Kategoria wiekowa od 16 lat i dorośli

I miejsce Irena Simon;

I miejsce Andrea Grabeus;

I miejsce Patrycja Landas;

I miejsce Mariola Blania;

II miejsce Elżbieta Pazur;

II miejsce Wioleta Obrzud;

II miejsce Gizela Śmieszek;

III miejsce Zyta Junghardt;

III miejsce Monika Macioł;

III miejsce Urszula Mazur;

III miejsce Patryk Blania;

Wyróżnienie: Ewa Szczęsna.

 

 

Konkurs na „Babę wielkanocną i wypieki świąteczne”

I miejsce Koło DFK Gogolin;

I miejsce Sołectwo Malnia;

I miejsce Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie;

II miejsce Sołectwo Obrowiec;

III miejsce Sołectwo Górażdże.

Wyróżnienia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie, Sołectwo Kamionek, Sołectwo Odrowąż, Sołectwo Zakrzów, Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Sołectwo Chorula, Dzielnica Gogolin – Strzebniów, Klub Seniora w Gogolinie, Sołectwo Dąbrówka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie, Sołectwo Kamień Śląski.

 

 

Konkurs na ozdobę wielkanocną

I miejsce Świetlica Środowiskowa Gogolin;

I miejsce Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie;

II miejsce Sołectwo Chorula;

II miejsce Sołectwo Górażdże;

III miejsce Dzielnica Gogolin – Karłubiec;

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie.

Wyróżnienia:

Stowarzyszenie „Piękny Skrawek Gogolina – Strzebniów”, Klub Seniora w Gogolinie, Sołectwo Odrowąż, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim, Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni, Sołectwo Obrowiec, Sołectwo Kamionek, Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie, Sołectwo Dąbrówka.