Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych

Już po raz drugi w Gminnym Centrum Kultury odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych. Dzieci i młodzież zachwyciły pomysłami i piękną interpretacją biblijnego tekstu.

Dwudniowy przegląd (16-17.01) zainaugurował występ dziecięcego zespołu taneczno – wokalnego „Mały Gogolin”. Zespół działający od roku pod kierunkiem choreografa Jacka Nowosielskiego przygotował krótki program artystyczny w którym znalazł się występ „Małych Myszek”, „Taniec chiński” a także brawurowo wykonana „Karolinka”, gdzie połączono tradycję z rapem. W sobotniej części przeglądu wystąpiła grupa dziecięca z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Gogolinie (opiekun – Ilona Reinert), Oddziału Przedszkolnego w Malni (opiekun – Danuta Grobosz) i Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni (opiekun – Maria Daniel) oraz grupa dziecięco – młodzieżowa „Aniołki Radnego” z Obrowca (opiekun – Patryk Blania).

W niedzielę na scenie wystąpiła grupa jasełkowa z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie (opiekun – Gizela Sapok), uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie (opiekun – Justyna Łapuńka i Kornelia Miemczyk), i Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śl. (opiekun – siostra Wiktoria), uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gogolinie ( opiekun – Barbara Wieczorek i Michela Grochla), grupa z Zespołu Szkół (opiekun – Anna Bekiesch) oraz Zespól Aksamitki z Malni ( opiekun – Ewa Wawrzynek).

Jury II Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych w składzie: Waltrauda Wicher, Elżbieta Klimas, Kornelia Debernic, Barbara Jaskólska i  Rafał Jilg bardzo wysoko oceniło zarówno  umiejętności, jak i przygotowanie małych aktorów oraz poziom artystyczny spektakli. W związku z tym przyznano wyłącznie pierwsze nagrody.

Niedzielny prezentacje obserwował również burmistrz Joachim Wojtala, który wyraził zadowolenie z tej niezwykle udanej inicjatywy, którą podjął i realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Wyrażam wdzięczność dyrekcji i pracownikom ośrodka za pielęgnowanie tych pięknych bożonarodzeniowych tradycji. To bardzo ważne, abyśmy umieli zachęcić do tego dzieci i młodzież. Dziękuję także dyrektorom placówek oświatowych, a przede wszystkim opiekunom grup artystycznych i młodym artystom, dzięki którym powstały tak piękne przedstawienia – podkreślił burmistrz. II Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych.  zakończył się pamiątkowym zdjęciem i  wspólnym kolędowaniem.