Wspólne kolędowanie w ramach WOŚP

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Canzonetta ze Strumienia zabrzmiały w niedzielę 10 stycznia 2016r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie oraz kościele pw. Św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

Uczniowie szkół podstawowej i gimnazjum w Strumieniu zaprezentowali m.in. znane wszystkim kolędy w nowych, ciekawych aranżacjach, jak i bożonarodzeniowe pieśni i pastorałki charakterystyczne dla Śląska Cieszyńskiego. Repertuar oraz wykonanie spotkały się z ciepłym i pozytywnym odbiorem mieszkańców Gminy Gogolin, którzy przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Na zakończenie gogolińskiego koncertu Elżbieta Klimas – gogolińska animatorka muzyczna i dyrygent, podziękowała chórzystom za występ, a opiekunom grupy za pracę pedagogiczną oraz znakomitą edukację muzyczną. Chór Canzonetta jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym na Śląsku – jego historia sięga 1932 roku.

 

 

Z rewizytą do Strumienia udała się Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która 10 stycznia w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zakończenia żywej szopki kolędowała podczas Mszy Św. w Sanktuarium św. Barbary, a w godzinach popołudniowych w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej. Wraz z solistką Anną Obrzud, orkiestra zaprezentowała nie tylko kolędy i świąteczne utwory, ale też standardy muzyki światowej. Mieszkańcy Gminy Strumień przyjęli gogolińskich muzyków owacyjnie, a niemal godzinny koncert w Pruchnej zakończył się wielokrotnymi bisami.