Podziel się uśmiechem

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie po raz kolejny odbyła się impreza integracyjna „Podziel się uśmiechem”. W tym wspaniałym przedsięwzięciu uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły, jak również niepełnosprawni z Gminy Gogolin i  podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek:  uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach oraz podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leśnicy.

Punktualnie o godz. 10.00 hala sportowa gogolińskiej „Dwójki” zapełniła się po brzegi. W gronie uczestników nie zabrakło wolontariuszy, pracowników szkoły  i ludzi, którzy zawsze chętnie służą niepełnosprawnym. W imprezie uczestniczyli również goście: Doradca Burmistrza Gogolina Krzysztof Reinert, inspektor Dorota Lubczyk z Wydziału Spraw Administracyjnych Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie, Beata Worotniak z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie oraz Halina Kalinowska, nauczyciel w krapkowickiej szkole specjalnej. Otwierając spotkanie, dyrektor szkoły Renata Kochanowska, podziękowała za współpracę przy organizacji przedsięwzięcia, złożyła również życzenia świąteczne i zaprosiła do zabawy. Organizatorzy przygotowali w tym roku wyjątkową ofertę: z programem muzyczno – wokalnym „Piosenki zimowe” wystąpili uczniowie z kl. II b  PSP nr 2 w Gogolinie,  młodzież z Leśnicy przygotowała „Tańce i pląsy”, a gogolińska  „Wędrująca Kapela” nie tylko grała, ale również zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. W drugiej części imprezy odbyły się zawody sportowe i zabawa taneczna. W części sportowej odbyły się m. in. wyścigi braci syjamskich, zabawy z chustą Klauzy i wyścigi na różnych  torach przeszkód. Nie zabrakło też zimowych piosenek w języku niemieckim, świątecznych pierników, ciasta, życzliwości i tego wszystkiego, dzięki czemu wszyscy uczestnicy czuli się jedną wielką rodziną.

Organizatorem spotkania była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie, organizację wsparł Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie. Nad całością czuwały nauczycielki: Izabela Bieńczak i Koryna Konopka. Spotkanie prowadziła Bernadeta Konieczna.