Kiermasz z Mikołajem w Gogolinie

Świąteczne stoiska i przysmaki, spotkanie z Świętym Mikołajem i występy artystyczne utalentowanych dzieci z Gminy Gogolin –  takie atrakcje czekały na mieszkańców Gminy Gogolin, którzy w dniach 5-6 grudnia odwiedzili Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem.

Sobotni kiermasz otworzył występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Gogolinie, która pod batutą Rafała Jilga, zagrała największe światowe standardy. Nie mogło zabraknąć również utworów świątecznych; na bis orkiestra zagrała znany i lubiany utwór „Feliz Navidad”. Na najmłodszych czekała niespodzianka: świąteczne piosenki, gry i zabawy z Królową Śniegu i Skrzatem, którzy wspólnie z dzieciakami wyczekiwali przybycia Świętego Mikołaja. Oczekiwanie osłodziły liczne konkursy i quizy, w których za poprawnie udzieloną odpowiedź, dzieci otrzymywały słodki podarunek. Punktem kulminacyjnym sobotniego jarmarku było spotkanie z Świętym Mikołajem, który do Gogolina przybył z masą łakoci i prezentów. Każde dziecko mogło usiąść na kolanie Mikołaja i uwiecznić tę chwilę na fotografii. 

W niedzielę scena gogolińskiego ośrodka kultury należała do dzieci i młodzieży – uczniów gogolińskich szkół i przedszkoli oraz zespołów i grup działających przy GOK’u. Były świąteczne piosenki, tańce i przedstawienia, w wykonaniu m.in. Zespołu Mażoretek „ArriVa”, grupy hip- hopowej oraz zespołu „Mały Gogolin”. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali również uczniowie zajęć muzycznych, prowadzonych przez Rafała Jilga (instrumenty klawiszowe) oraz Smoka Smoczkiewicza (gitary). W niedzielny wieczór „Nutka Cafe” zamieniła się w Pracownię Świętego Mikołaja. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ozdób choinkowych z papieru i dekorowaniu gipsowych bombek oraz pierniczków. Pracę umilała przygrywająca świąteczne piosenki „Wędrująca Kapela”, która w przerwach od muzykowania, prezentowała dzieciom nietypowe instrumenty muzyczne.

Podczas kiermaszu mieszkańcy przyłączyli się do zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gogolinie akcji składania życzeń świątecznych Zuzi Machecie. Na ogromnej karcie, wiszącej w holu Gminnego Ośrodka Kultury, podpisy pod życzenia i pozdrowieniami złożyło kilkaset osób.

Dwudniowym występom artystycznym towarzyszyły oczywiście liczne stoiska, na których można było zakupić ozdoby choinkowe, świąteczne przysmaki, grzane wino, a także nietuzinkowe i niepowtarzalne prezenty świąteczne dla najbliższych. Przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie muzyczne przeboje serwował Leszek Wiklak. Organizatorem kiermaszu był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie.