Memoriał im. Henryka Wołoszyna w zapasach

Po raz czwarty w Gogolinie odbył się Memoriał Henryka Wołoszyna w zapasach w stylu wolnym. Zawody pod patronatem Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali odbyły się w sobotę 21 listopada w Hali Sportowej im B. i Z. Blautów. Organizatorami wydarzenia byli: Opolski Związek Zapaśniczy, Fundacja „Aktywni w Regionie”, Urząd Miejski w Gogolinie oraz Zapaśniczy Klub Sportowy Górażdże.

W zawodach udział wzięło 84 zawodników i zawodniczek z sześciu klubów zapaśniczych z całej Polski. Do Gogolina przyjechali zawodnicy z Luckenwalder Sportclub e.V., Zapaśniczego Klubu Sportowego „Slavia” Ruda Śląska, Iron Bulls Bielawa, Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Namysłów, Zapaśniczego Klubu Sportowego „Górażdże”, MGLKS Wiatr Wołów. Najlepszy okazał się Klub Slavia Ruda Śląska, który w końcowej klasyfikacji uzyskał 144 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Zapaśniczy Klub Sportowy „Górażdże” z 89 punktami, a na trzecim Wiatr Wołów (41 punktów). Najlepszym zawodnikiem okazał się Sylwester Witt z górażdżańskiego klubu.

Poniżej wyniki Turnieju i galeria zdjęć z ceremonii wręczenia nagród i medali:

 

 

 

Dzieci

26 kg

1. Michał Kaik - Slavia Ruda Śląska

2. Filip Nikiel - Slavia

3. Rafał Kaczmarek - ZKS Górażdże

29 kg

1. Patryk Stokłosa - Wiatr Wołów

2. Dominik Guzy - ZKS

3. Dawid Kopeć - ZKS

3. Fabian Rejner-Heczko - Slavia

31 kg

1. Dawid Paprotny - Slavia

2. Radosław Baran - Slavia

3. Bartłomiej Szczepanik - Slavia

3. Szymon Soroka - ZKS

33 kg (Dziewczynki)

1. Magdalena Siedy - Wiatr

2. Oliwia Kaźmierczak - Wiatr

3. Julia Szmerdt - ZKS

3. Milena Guzy - ZKS

33 kg

1. Michał Gałka - Wiatr

2. Denis Woitzik - ZKS

3. Kamil Fiuk - Slavia

3. Adrian Kubiczek - Slavia

36 kg

1. Mateusz Pietrzak - Slavia

2. Nikodem Misiewicz - ZKS

3. Kamil Hałas - Slavia

3. Marek Hajok - Slavia

39 kg

1. Robert Gawlik - Slavia

2. Szymon Pakulski - Slavia

3. Dawid Warcholik - Slavia

3. Szymon Stelmaszczyk - Wiatr

40 kg

1. Tymoteusz Kąkol - Slavia

2. Kamil Żołdak - Slavia

3. Kamil Gehrke - Slavia

3. Aleksander Smandzik - ZKS

41 kg

1. Jakub Lekston - Slavia

2. Dominik Czupała - Slavia

3. Piotr Wichman - Wiatr

3. Jakub Kosiacki - Slavia

43 kg

1. Mikołaj Maciejewski - Iron Bulls Bielawa

2. Marcin Tomczyk - Slavia

3. Bartosz Madejczyk - Slavia

3. Patryk Klubiński - Slavia

46 kg (dziewczynki)

1. Karolina Jaworska - ZKS

2. Wanesa Podsiadły - ZKS

46 kg

1. Szymon Wijatyk - Wiatr

2. Jakub Ostropolski - Wiatr

3. Jacek Gramala - ZKS

3. Daniel Gutowski - Slavia

51 kg

1. Aleksander Czarnota - Slavia

2. Wiktor Moskalik - Slavia

3. Filip Jurzyca - Slavia

3. Adama Janoszka - ZKS

53 kg

1. Maksym Burzyński - Slavia

2. Patryk Sylwestrzak - Wiatr

3. Krzysztof Piosek - ZKS

Młodzicy

35 kg

1. Kevi Siegert - Luckenwalde

2. Julian Lejczak - Orzeł Namysłów

38 kg

1. Yann Deutschman - Luckenwalde

42 kg

1. Sajmon Klepacki - Slavia

2. Kamil Kaiser - Slavia

3. Sebastian Olszewski - ZKS

3. Oliwier Braun - Slavia

47 kg

1. Krystian Krupiński - Orzeł

2. Sebastian Stępień - Orzeł

3. Gabriel Kuropatwa - Slavia

3. Tomasz Gawron - Slavia

5. Maciej Hajdara - Slavia

5. Jakub Kamiński - Orzeł

7. Kewin Kwiotek - ZKS

53 kg

1. Igor Pisuła - Orzeł

59 kg

1. Sylwester Witt - ZKS

2. Dawid Sobolewski - Orzeł

3. Adrian Deutschmann - Luckenwalde

3. Krzysztof Porada - ZKS

5. Robert Szyra - Slavia

5. Jan Łyżwa - Slavia

66 kg

1. Mateusz Oberg - Wiatr

73 kg

1. Hubert Południak - Orzeł

85 kg

1. Lukas Schiemenz - Luckenwalde

2. Mateusz Witkowski - ZKS

3. Dawid Gawlik - Slavia

Młodziczki

32 kg

1. Paula Radajewska - ZKS

2. Aleksandra Głowacka - ZKS

53 kg

1. Amelia Stocka - ZKS

2. Kasandra Dziuba - ZKS

3. Małgorzata Winiarz - ZKS