Zdrowa Gmina - relacja z pierwszego tygodnia

Zakończył się pierwszy tydzień akcji pn. „Październik miesiącem profilaktyki nowotworowej”. Bogata oferta jaką przygotował Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie przy współudziale Urzędu Miejskiego w Gogolinie skierowana była do szerokiego grona odbiorców.

5 października w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie z psychologiem Ewą Krancioch - Schynol. W wykładzie pt. „Aspekty psychologiczne w chorobie – nie tylko leki leczą” udział wzięli mieszkańcy Gminy Gogolin oraz członkowie Klubu Seniora w Gogolinie.  Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. jakie emocje towarzyszą chorobom, jak walczyć ze stresem, a także z bezradnością i brakiem wsparcia, które często towarzyszą chorobom.

We wtorek 6 października sześć mieszkanek Gminy Gogolin  uczestniczyło w wyjeździe na mammografię do Opolskiego Centrum Onkologicznego w Opolu.

W środę 7 października w Przedszkolu nr 1 w Gogolinie odbyła się akcja, mająca na celu utrwalenie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia i odżywania oraz promowanie zdrowej żywności. Oprócz rozmów, w każdej grupie przygotowane były zdrowe i urozmaicone potrawy. Tematami wiodącymi były: w grupie trzylatków: „Smaczne koktajle i napoje”, w grupie trzy i czterolatków: „Kolorowe kanapeczki”, w grupie cztero i pięciolatków:„Warzywne szaleństwo”, a w grupie cztero-, pięcio- i sześciolatków: „Owocowy zawrót głowy”. Potrawy zostaną włączone do przedszkolnego jadłospisu.