Kościół Park Plac zabaw

Odnowiona Kaplica

Po dwóch latach, staraniem komitetu społecznego wsi Malnia, udało się wyremontować wybudowaną na początku XX – wieku kaplicę, położoną na posesji darowanej na ten cel przez rodzinę Barton. 

Dzięki wsparciu sponsorów udało się wymienić instalację elektryczną, pomalować elewację oraz ściany wewnątrz budynku, wymienić drzwi zewnętrzne oraz próg. Nowe okna zyskały piękne witraże, nadające obiektowi powagi sakralnej. Odnowiony został również ołtarz, a wokół kaplicy zasadzono krzewy. Remont pozwolił na bardziej celowe i skoncentrowane działania promocyjne miejscowości jako miejsca urodzenia bł. o. Józefa Cebuli, a obiekt stał się wizytówką miejscowości. 

Komitet społeczny wsi Malnia pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, zarówno osobom prywatnym, jak i firmom, które bezinteresownie zaangażowały się w odnowienie lokalnego dziedzictwa kulturowego Malni:

Specjalistycznemu Przedsiębiorstwu Produkcyjno- Usługowemu Technomat,
spółce „Sentrex”,
firmie Gniotpol Sp. z o.o. Zakład Odrowąż,
Restauracji „MAXIM” w Malni,
Fundacji Górażdże „Aktywni w Regionie”,  
Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu w Malni,
oraz firmie „Leśnik” z Krapkowic.

Szczególne podziękowania komitet społeczny wsi Malnia kieruje w stronę Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali, który wyjątkowo dążył do wykonania remontu kaplicy w Malni i sekundował tej inwestycji. 

 

 

 

Pogoda
17 września
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,57 PLN
1 CHF = 4,21 PLN
1 USD = 3,88 PLN