Kościół Park Plac zabaw

Gminne Dożynki 2015

Jak co roku aktywnie i licznie uczestniczyliśmy w Gminnych Uroczystościach Święta Plonów. W tym roku gospodarzem dożynek było sołectwo Chorula.
Uroczystości rozpoczęła Msza Św., którą sprawowali księża pracujący na terenie gminy, na czele z proboszczem ks. dr Krzysztofem Pagórem, ks. emerytowanym proboszczem Gerardem Sobottą oraz ks. dziekanem Hubertem Sklorzem. Uczestniczyli w niej włodarze gminy oraz członkowie delegacji z miast partnerskich i samorządów współpracujących z Gminą Gogolin. Po mszy św. rozdano wiernym ponad 150 dożynkowych chlebków, które zostały wypieczone specjalnie na tę okazję przez naszego piekarza Waldemara Zimerman.

Jak co roku jedną z największych atrakcji dożynek był barwny korowód, do którego nasze sołectwo bardzo długo się przygotowywało. Na czele naszej części korowodu szły dzieci wraz z opiekunkami z przedszkola w Malni, które w barwnych strojach ogrodników i motyli prezentowały się znakomicie. Za przedszkolakami prezentowały się nasze Aksamitki z opiekunką panią Ewą Wawrzynek, a tuż za nimi wozy korowodowe. Jako pierwszy jechał wóz z koroną żniwną, przepiękną, bogato strojoną a wokół niej dziewczęta w strojach ludowych, które dzielnie uczestniczyły w jej przygotowaniu. Za koroną jechał wóz z płodami. Chociaż susza doskwierała nam wszystkim, jednak nikomu jedzenia nie brakowało i miejmy nadzieję, że nie braknie. Patrząc na nasz obficie wyposażony wóz możemy mieć taką nadzieję. Nasz korowód zamykał wóz z humorystyczną scenką z życia wioski. Cały korowód prezentował się barwnie i atrakcyjnie. Był wynikiem pracy i zaangażowania wielu osób. Za co w imieniu swoim i całej Rady serdecznie dziękuję.

Sołtys Barbara Herok

Oto nasze wyniki konkursów dożynkowych:

korona żniwna II miejsce - nagroda 400, 00 zł

wóz z płodami I miejsce - nagroda 200,00 zł

wóz korowodowy III miejsce - nagroda 100,00 zł

Przedszkole w Malni III miejsce za udział w konkursie "Fauna gminy Gogolin" - nagroda 300,00 zł

Przedszkole oraz zespół Aksamitki po 150,00 zł za barwny udział w korowodzie.

 

 

Pogoda
26 września
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,61 PLN
1 CHF = 4,25 PLN
1 USD = 3,93 PLN