Halowe zawody wędkarskie

W Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbyła się (18.03.) IV Tura Okręgowych Zawodów w Wędkarstwie Rzutowym pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gogolina. W zawodach wystartowało 51 zawodników.

Młodzieżowe Sekcje Polskiego Związku Wędkarskiego  z Brzegu, Namysłowa, Grodkowa, Graczy, Krapkowic – Otmętu, Ozimka, Opola, Reńskiej Wsi i Gogolina reprezentowali pełni zapału i umiejętności zawodnicy, którzy zmierzyli się w trzech kategoriach. Świetną kondycję wykazał Kamil Macha z Obrowca, który w kategorii U-14 zajął IV miejsce i zdobył kwalifikacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu, w Busku Zdrój. W kategorii U-12, w całym cyklu zwyciężyła siostra Kamila – Aleksandra. W zawodach uczestniczył również Kamil Lisy. Sędzią głównym zawodów był Antoni Rogulski reprezentujący Okręg PZW Katowice. zawody_1.jpeg

Podczas zawodów burmistrz Joachim Wojtala spotkał się z Andrzejem Krawczykiem - Mistrzem Świata w Wędkarstwie Rzutowym, otrzymał również okolicznościowe tableau i Honorowy Tytuł „Przyjaciel Młodego Wędkarza” przyznany przez Zarząd Okręgowy PZW w Opolu. Wyróżnienie wręczył burmistrzowi Marian Magdziarz – Prezes Okręgu PZW w Opolu i Wiesław Miś – Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Okręgu PZW w Opolu. Mieszkaniec Obrowca Józef Macha - wiceprezes Koła PZW Gogolin, zasłużony działacz i współorganizator zawodów otrzymał natomiast „Odznakę Instruktora Wędkarstwa Rzutowego”. Burmistrz J. Wojtala spotkał się również z kierownikiem drużyny Józefem Konstanciakiem w sprawie uczestnictwa reprezentacji gminy w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Morskim, które odbędą się w maju w Darłowie. Gminę Gogolin będą reprezentować: Józef Konstanciak, Janusz Śniosek i Mariusz Skowronek.

zawody_1.jpeg zawody_2.jpeg zawody_3.jpeg zawody_4.jpeg