Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uczniowie gogolińskich placówek oświatowych pożegnali wakacje i rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Do pierwszych klas szkół podstawowych uczęszczać będzie 146 uczniów, a do I klasy gimnazjum - 99 osób. Naukę w pierwszych klasach liceum rozpoczęło natomiast 53 uczniów.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie zaczęła nowy rok szkolny uroczystą Mszą Św. w kościele pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie przywitała ich dyrektor placówki Renata Kochanowska. Po odśpiewaniu hymnu, nadszedł czas na powitanie w murach szkoły pierwszoklasistów. 42 małych uczniów z dumą odebrało gratulacje oraz „rogi obfitości” z rąk pani dyrektor oraz wychowawczyń.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była również okazją do pogratulowania Ewie Gabor –  uczennicy V klasy, która zajęła I  miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. List gratulacyjny, dyplom oraz nagrody wręczyli: Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. mgr inż. Lucjan Lubaszka – Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krapkowicach. Warto podkreślić, że ta utalentowana uczennica była laureatką I miejsca na wszystkich szczeblach tego konkursu: gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a wreszcie na szczeblu ogólnopolskim.