Podziękowali mieszkańcom koncertem

"Hej, sokoły", "Kolorowe jarmarki" i "Mamma Maria" - to tylko niektóre z utworów, jakie w sobotę 15 sierpnia, zaprezentowali na gogolińskiej scenie młodzi artyści z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży "Galicja" we Lwowie. Koncert "Serce za serce" był formą podziękowania mieszkańcom Gminy Gogolin za przeprowadzoną w miesiącach: czerwiec - lipiec, akcję charytatywną pn. "Podaruj kilogram miłości".

Ukraińskie i polskie przeboje zaśpiewały dziewczęta z grupy "Źródło" oraz zespołu "Koleżanki". Gogolińska publiczność przyjęła młode artystki z ogromnym entuzjazmem, wspólnie śpiewając i klaszcząc. Zespół Tańca Nowoczesnego "Karmens" zaprezentował natomiast różnorodne i bardzo efektowne układy choreograficzne. Nie zabrakło motywów związanych z historią Ukrainy oraz aktualną sytuacją na wschodzie. Młodzi tancerze wykonali m.in. układ taneczny na cześć ofiar poległych w Majdanie, a także balet pt. "Świeca", upamiętniający Ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie. Na zakończenie, z krótkim recitalem wystąpił Nazar Sawko- finalista muzycznego show "The Voice of Ukraine", a zarazem nauczyciel i opiekun zespołu "Źrodło". 

Koncert prowadziła Ewa Wiora z Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, a krótkie historie wprowadzające do każdego z utworów i układów tanecznych przedstawił Jarosław Leskiv- zastępca dyrektora Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży "Galicja" we Lwowie.