Wakacyjny Piknik na Sportowo

Czwarta odsłona cyklu „Artystyczne Lato” w Gogolinie miała charakter wakacyjnego pikniku na sportowo. Na Placu Benedyktyńskim stanęła ogromna dmuchana ściana wspinaczkowa oraz dmuchane boisko do tzw. „żywych piłkarzyków”; nie zabrakło też atrakcji dla starszej publiczności.

Rodzinnie na sportowo

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Gminy Gogolin liczne rozgrywki sportowe. Można było spróbować swoich sił m.in. w otwartym turnieju łuczniczym oraz rzucaniu lotkami do tarczy. Najmłodsi zmierzyli się ze sobą w konkursie kręcenia hula-hop na czas, skakania na skakance oraz strzelania piłki nożnej do bramki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkurencje rodzinne: otwarty turniej futbolu stołowego, w którym udział brały dwuosobowe drużyny, a także rodzinna skakanka wieloosobowa. Największą popularnością cieszyły się jednak „dmuchane” atrakcje: profesjonalna ściana wspinaczkowa oraz boisko do gry w „żywe piłkarzyki”. Nie zabrakło również Uśmiechniętego Miasteczka, w którym można było pomalować twarz swojej pociechy, a panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie wykonywały balonowe cudeńka. Po raz kolejny odbyła się również akcja charytatywna „Złotówkowy łańcuch solidarności i serdeczności”, która wspomoże podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”.

Festiwale, festiwale…

Tradycyjnie już, w sobotni wieczór na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie odbyła się zabawa taneczna pod chmurką. Tym razem do tańca mieszkańców Gminy Gogolin porwał Rafał Jilg. W niedzielę do Gogolina zawitały natomiast gwiazdy światowego formatu! Na scenie wystąpili m.in.: Tina Turner, Annie Lenox, Karel Gott, Violetta Villas, Edyta Górniak, Piotr Kupicha z zespołu Feel, Doda, Marilyn Monroe, Anna Jantar oraz Ryszard Riedel. A wszystko za sprawą niesamowitych artystów Teatru Polskiego w Bielsku – Białej, którzy zachwycali nie tylko talentem wokalnym, ale również zaskakującymi charakteryzacjami i znakomitą grą aktorską. Gogolińska publiczność przyjęła wykonawców z entuzjazmem, wspólnie śpiewając największe hity muzyczne.