Koncertowali w Republice Czeskiej

Chór parafialny z Gogolina- Karłubca udał się z dwudniową wizytą do partnerskiego Jablunkova w Czechach. Celem wyjazdu było doskonalenie warsztatu wokalnego oraz wymiana doświadczeń pomiędzy członkami chórów działających na terenie miast partnerskich.

Warsztaty wokalne z chórem z Jablunkova były świetną okazją, nie tylko do pracy nad emisją głosu i kunsztem wokalnym, ale również do wspólnego śpiewania i poznania czeskiej muzyki chóralnej. Pierwszego dnia członkowie chórów pracowali głównie nad koncepcją polsko- czeskiego śpiewnika, który zostanie wkrótce wydany w ramach projektu „Kulturalne pogranicze”. Następnie pod przewodnictwem Stanislava Jakusa – wicestarosty miasta, mieli okazję zwiedzić Klasztor Sióstr Elżbietanek oraz centrum Jablunkova. Drugiego dnia wyjazdu, karłubiecki chór dał popis swoich umiejętności podczas koncertu w Kościele św. Krzyża w Górnej Łomnej. Przygotowany repertuar spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonej, czeskiej publiczności, a chór otrzymał owacje na stojąco.

Wyjazd do Jablunkova odbyły się w ramach projektu „Kulturalne pogranicze” i został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE.

Baner kultura.jpeg