Czarodziejska niedziela na wesoło

„Czarodziejska niedziela na wesoło”- pod takim hasłem odbyła się kolejna impreza z cyklu „Artystyczne Lato”. Tym razem na mieszkańców czekały liczne gry i zabawy, integrujące rodziny z dziećmi. Nie zabrakło również oferty dla młodzieży, która tym razem mogła spróbować swych sił w skimboardzie.

„Co w trawie piszczy?”

„Co w trawie piszczy?” mogły przekonać się dzieci, które wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych przez wodzireja Bartka Ogrodnika. Były wyścigi żabek, tunel kreta, zawody celowania piłką do mini bramek oraz gogoliński „turniej tańca”. Nie mogło zabraknąć również czarodziejskich niespodzianek. Magik przygotował pokaz iluzji z efektownymi numerami estradowymi: sztuczki karciane, znikające przedmioty, a także widowiskowe przecinanie asystenta w skrzyni.

Plaża na Placu Benedyktyńskim

Ogromną popularnością wśród mieszkańców cieszył się skimboard. Ta dyscyplina sportowa, polegająca  na jeździe (ślizgu) na desce po fali lub płytkiej warstwie wody zawitała do Gogolina po raz pierwszy i zapewne nie ostatni. Na Placu Benedyktyńskim stanął specjalny basen wodny o powierzchni 100m2, który udostępnili: Crossfit RISE Opole oraz Pro-Teht. Były też leżaki i plaża, a także mini basen. Wakacyjne hity muzyczne serwował DJ Amateus.

Ekologicznie i rodzinnie

Proekologiczne konkursy z nagrodami przygotowało Komunalne Przedsiębiorstwo Komunalne w Gogolinie. Mieszkańcy mogli wziąć udział w loterii fantowej, konkursie rysunkowym „Przygody Kropelki Wody w przyrodzie” oraz rodzinnym turnieju sortowania odpadów na czas. Tradycyjnie już na najmłodszych czekało Uśmiechnięte Miasteczko, a także bańki mydlane. Po raz kolejny przeprowadzona została również zbiórka pieniędzy w ramach akcji charytatywnej „Złotówkowy łańcuch solidarności i serdeczności”. Datki przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminie Gogolin „Okaż serce innym”. Niedzielną imprezę na Placu Benedyktyńskim zakończył koncert zespołu „Ekstra Mocne Combo”.