Piknik Piłkarski w Kamieniu Śl.

W sobotę 27 czerwca 2015r. w Kamieniu Śląskim odbył się Piłkarski Piknik z okazji przekazania społeczności lokalnej zrewitalizowanego boiska trawiastego na terenie kompleksu rekreacyjno – sportowego przy kościele parafialnym w Kamieniu Śl.

Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który powitał mieszkańców sołectwa oraz młodych sportowców. Następnie Adrian Pajączkowski – trener i gminny koordynator ds. dzieci i młodzieży Akademii Piłkarskiej działającej przy MKS Gogolin zaprezentował mieszkańcom w jaki sposób działa gogolińska akademia i jakie są jej osiągnięcia. Piknik był okazją do rozmów na temat utworzenia sekcji Akademii Piłkarskiej MKS Gogolin w Kamieniu Śląskim. Planowane jest utworzenie, w zależności od zainteresowania, od 1 do 2 grup dla dzieci w wieku 6-12 lat. W dalszej części odbył się pokaz umiejętności piłkarskich dzieci z rocznika 2008 oraz miniturniej pomiędzy drużynami Akademii Piłkarskiej MKS Gogolin, a uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim.

 

 

Przypomnijmy, że ramach projektu „Środowisko Krainy św. Anny zadbane dzięki aktywności sportowej mieszkańców Kamienia Śląskiego” w Kamieniu Śląskim zrewitalizowano boisko trawiaste: zainstalowano piłkochwyty i bramki, ustawiono zadaszone ławki dla gości i piłkarzy rezerwowych, a murawę wyposażono w automatyczne nawodnienie.

Całkowita wartość inwestycji: 300 000 zł.

Kwota otrzymanego dofinansowania:  195 121 zł.

Wkład Gminy Gogolin: 104 879 zł.